X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section50

Oficjalny Nadawca Radiowy

Section00
Tokyo 2020 Baseball/softball
Section06

Baseball / Softball

Baseball i jego kobieca odmiana, tj. softball, które straciły miejsce w programie igrzysk po rywalizacji w Pekinie w 2008 roku, teraz wracają do niego za sprawą imprezy w Tokio. Zarówno w kobiecych, jak i w męskim turnieju wystąpi po sześć drużyn, choć system będzie inny.

W baseballu - który w 1984 roku w Los Angeles był sportem pokazowym, a o medale olimpijskie po raz pierwszy walczono w nim osiem lat później w Barcelonie - utworzone zostaną dwie grupy, a następnie będzie obowiązywał skomplikowany system pucharowy. Spotkanie złożone będzie z dziewięciu rund. W obu przypadkach obowiązywać będzie tzw. zasada litości, która umożliwia wcześniejsze zakończenie pojedynku przy znaczącej przewadze jednego z zespołów.

W softballu, który zadebiutował na igrzyskach w 1996 roku, zespoły walczyć będą systemem "każdy z każdym", a mecz będzie się składał z siedmiu rund. O złoto zagrają dwie ekipy z najlepszym bilansem.

By przyspieszyć rywalizację wprowadzono limity czasowe przy poszczególnych fragmentach gry. Po raz pierwszy też zawodniczki nie zagrają na tradycyjnej nawierzchni, tylko na sztucznej. W związku z tym bardziej we znaki mogą im się dawać upały.

Softball i baseball są głównie popularne są głównie w Azji, Ameryce Północnej i Południowej oraz Oceanii. Znacznie mniejszym zainteresowaniem cieszą się w Europie i to uznawane jest za jeden z głównych powodów usunięcia ich z programu igrzysk. Swoje zrobił też brak zgody władz amerykańskiej ligi MLB na przerwanie sezonu, by zezwolić na udział w olimpijskiej rywalizacji występującym w niej zawodnikom.

To właśnie mecz softballu między Japonkami i Australijkami, który odbędzie się 21 lipca, będzie pierwszym sportowym wydarzeniem igrzysk w Tokio. Zastąpi w tej roli tradycyjnie wyznaczane do niej spotkanie piłki nożnej. Ceremonia otwarcia odbędzie się dwa dni później.

Rywalizacja w softballu potrwa do 27 lipca. Pierwsze kilka pojedynków odbędzie się na Fukushima Azuma Baseball Stadium, a następnie przeniesie się na Yokohama Stadium. Pierwszy z obiektów będzie gospodarzem jednego meczu baseballistów, a pozostałe rozgrywane będą na drugim. Ich zmagania potrwają od 28 lipca do 7 sierpnia.

Polskie zespoły nigdy nie uczestniczyły w olimpijskich zmaganiach.

Tabela medalowa

Konkurencja

Złoto

Srebro

Brąz

Section07
Section22

Partnerzy

Partner

Section49