X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section50

Oficjalny Nadawca Radiowy

Section00
Tokyo 2020 Skateboarding
Section06

Skateboarding

Debiutujący w programie igrzysk skateboarding, czyli jazda na deskorolce, dużą popularność zyskał w latach 90. ubiegłego wieku w nawiązaniu do kultury ulicznej i młodzieżowej. W Tokio rywalizacja toczyć się będzie w dwóch konkurencjach - park i street, a Polskę reprezentować będzie Amelia Bródka.

Przyjmuje się, że jazdę na deskorolce zapoczątkowano w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych. Wtedy to surferzy poruszali się na drewnianych deskach przymocowanych do kółek w dniach, kiedy nie mogli mierzyć się z falami. Okres znacznego wzrostu popularności tej aktywności przypada na lata 90. Wówczas stała się ona symbolem młodości i kultury ulicznej, do czego przyczyniły się filmy, na których skaterzy ćwiczą w pustych basenach i opuszczonych parkach nowe sztuczki.

Nie brakowało jednak również negatywnych konotacji. Skateboarding przez wiele lat był postrzegany jako niszczenie mienia publicznego. W związku z tym zaczęto go zabraniać w niektórych znanych miłośnikom jazdy na deskorolce miejscach, np. w LOVE Park w Filadelfii.

W Tokio przyznane zostaną cztery komplety medali. W każdej z dwóch konkurencji wystąpi po 20 kobiet i mężczyzn. Zasady będą takie same w obu - rywalizacja składać się będzie z dwóch rund - eliminacji i finału. Każdy z zawodników będzie miał możliwość trzech 45-sekundowych przejazdów, a najlepszy z nich będzie wynikiem końcowym. Uczestnicy sami wybierają trasę i triki, które chcą zaprezentować przy muzyce. Sędziowie przyznają punkty, biorąc pod uwagę trudność i oryginalność elementów oraz płynność, czas i nagromadzenie sztuczek.

W tej dyscyplinie zaprezentuje się w stolicy Japonii m.in. urodzona w 2008 roku Sky Brown, najmłodsza w historii brytyjska olimpijka. Polską przedstawicielką będzie zaś mieszkająca na co dzień w USA Amelia Bródka.

Areną zmagań skaterów podczas zbliżających się igrzysk będzie Ariake Urban Sports Park, gdzie znajduje się zarówno tradycyjnie wydrążony tor do rywalizacji w konkurencji park, jak i ten uliczny ze schodami, poręczami i ławkami. Rywalizacja rozpocznie się 25 lipca, a zakończy 5 sierpnia.

W Tokio Polskę reprezentować będzie:

Amelia Brodka w konkurencji park

Tabela medalowa

Konkurencja

Złoto

Srebro

Brąz

Section07
Section22

Partnerzy

Partner

Section49