X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section50

Oficjalny Nadawca Radiowy

Section00
Tokyo 2020 Wspinaczka sportowa
Section06

Wspinaczka sportowa

W letnich igrzyskach w Tokio jedną z debiutujących dyscyplin będzie wspinaczka sportowa. Zawodnicy będą rywalizować w kombinacji, na którą składa się czasówka, bouldering i prowadzenie. Polskę reprezentować będzie Aleksandra Mirosław.

Olimpijski debiut wspinaczki daleki jest od ideału. Środowisko zgodnie krytykowało formułę zawodów, porównując ją do sytuacji, w której lekkoatletyczni sprinterzy oraz maratończycy musieliby rywalizować ze sobą.

Zwykle bowiem albo ktoś się specjalizuje w czasówkach (sprinterska trasa, której pokonanie zajmuje mężczyznom około sześciu, a kobietom osiem sekund), albo w boulderingu (wspinanie na małej ściance bez liny, krótkie siłowe problemy) i prowadzeniu (wspinanie z liną, najbardziej tradycyjne, wygrywa ten, kto dojdzie wyżej w limicie czasu).

Chcąc wejść do olimpijskiej rodziny Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej (IFSC) musiała jednak iść na kompromis. Jej cierpliwość już jednak została wynagrodzona. Za trzy lata podczas igrzysk w Paryżu rywalizacja w sprincie będzie toczyć się oddzielnie. Na kombinację złożą się tylko bouldering i prowadzenie.

W stolicy Japonii do walki o medale przystąpi po 20 kobiet i mężczyzn; wśród nich Aleksandra Mirosław. Polka faworytką nie będzie, bo specjalizuje się w sprincie, w którym dwukrotnie (2018 i 2019) była mistrzynią świata. Na dobry wynik ma jednak szanse.

Podczas MŚ 2019 w japońskiej Hachioji, które były kwalifikacjami do igrzysk, Mirosław w kombinacji zajęła czwarte miejsce.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca. Oprócz wspinaczki zadebiutują jeszcze trzy dyscypliny sportu: karate, jazda na deskorolce i surfing. Do programu wrócą natomiast baseball i jego kobieca odmiana - softball. W kilku innych pojawią się nowe konkurencje, jak np. koszykówka 3x3.

W Tokio Polskę reprezentować będzie:

kombinacja kobiet – Aleksandra Mirosław

Tabela medalowa

Konkurencja

Złoto

Srebro

Brąz

Section07
Section22

Partnerzy

Partner

Section49