more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: Dawid Kubacki odebrał brązowy medal. Wręczyła go Maja Włoszczowska

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 19:30
Dawid Kubacki zdobył brązowy medal igrzysk na skoczni normalnej w Pekinie. We wtorek polski skoczek odebrał swój krążek z rąk byłej znakomitej kolarki, Mai Włoszczowskiej.
Dawid Kubacki odbiera brązowy medal igrzysk olimpijskich w Pekinie
Dawid Kubacki odbiera brązowy medal igrzysk olimpijskich w PekinieFoto: PAP/Grzegorz Momot

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Fenomenalny skok w finale

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu Dawid Kubacki był na ósmej lokacie. Atak na podium przeprowadził w rundzie finałowej.

Mistrz świata z normalnej skoczni z Seefeld z 2019 roku przypomniał kibicom o swoich największych sukcesach. 103 metry dały Polakowi awans na trzecie miejsce.

31-latek zaledwie o pół punktu wyprzedził Prevca, który w drugiej serii skoczył 99,5 metra.

Niestety, z podium wypadł też Kamil Stoch. Skoczek z Zębu osiągnął 97,5 metra i zakończył konkurs na szóstym miejscu.

Złoty Kobayashi 

Złoty medal padł łupem Kobayashiego. Japończyk przypieczętował swoją wyższość po skoku na odległość 99,5 metra.

O 4,1 pkt wyprzedził Manuela Fettnera. Austriacki weteran poleciał aż na 104. metr i odniósł swój największy sukces w indywidualnej karierze.

Na dwudziestej pierwszej pozycji sklasyfikowany został Piotr Żyła, który w drugiej serii skoczył 99 metrów. O pięć miejsc niżej konkurs ukończył Stefan Hula – 93,5 metra w rundzie finałowej.

Polak udekorowany

Najlepsi skoczkowie niedzielnego konkursu zostali udekorowani we wtorek wieczorem.

Medal zawodnikowi wręczyła dwukrotna srebrna medalistka igrzysk olimpijskich, Maja Włoszczowska. Chwilę wcześniej uradowany Kubacki energicznie wskoczył na podium i uniósł ręce w geście triumfu. 

Praca popłaciła w najwłaściwszym momencie. Wierzę, że ten medal zrzuci kamień z serca całej drużynie - powiedział Dawid Kubacki.

Posłuchaj
00:38 Dawid Kubacki po dekoracji medalowej.mp3 Dawid Kubacki po ceremonii wręczenia medali

 

Posłuchaj
00:27 Dawid Kubacki odebrał medal. Ceremonię medalową komentował Marek Solecki i.mp3 Dawid Kubacki odebrał medal. Ceremonię medalową komentował w Polskim Radiu Marek Solecki (PR1)

 

Tak prezentują się medale, o które sportowcy walczą igrzysk w Pekinie Tak prezentują się medale, o które sportowcy walczą igrzysk w Pekinie

Posłuchaj
03:29 Dawid Kubacki po zdobyciu brązu w Pekinie.mp3 - Oddałem dwa najlepsze skoki tej zimy - mówi Dawid Kubacki po zdobyciu brązu w Pekinie (IAR)

Posłuchaj
00:18 Wojciech Fortuna Dawid Kubacki Pekin 2022 2 Wojciech Fortuna pogratulował Dawidowi Kubackiemu zdobycia olimpijskiego medalu (IAR)

W igrzyskach wystartuje blisko 3 000 sportowców z 91 krajów. Do 20 lutego będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczy 57 zawodników.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie potrwają do 20 lutego. 

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca mamy możliwość relacji także spoza stref zamkniętych, mając jako jedyne polskie medium stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Planowanych jest ponad sto godzin transmisji i relacji, które wyemitowane zostaną na antenach: Jedynki, Trójki, Czwórki i PR24. Audycje nawiązujące do zmagań w Pekinie pojawią się również w Polskim Radiu Kierowców i Polskim Radiu Dzieciom. Powstanie również specjalny olimpijski serwis internetowy Portalu Polskiego Radia.

Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego Polskie Radio, Patron Medialny Polskiego Komitetu Olimpijskiego

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także