more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: w sztafecie ważne jest każde ogniwo. Wiesław Kmiecik: dyspozycja Magdy zadecyduje o wyniku

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2022 19:16
Trener polskich łyżwiarek szybkich Wiesław Kmiecik w rozmowie z Cezarym Gurjewem przyznaje, że sytuacja polskich łyżwiarek szybkich przed zmaganiami drużynowymi nie jest idealna, ale nie traci pogody ducha. Mimo że do Pekinu nie zabrał ze sobą nieodłącznej gitary, znalazł sposób na spędzanie czasu wolnego w wiosce olimpijskiej.
Magralena Czyszczoń na torze w Pekinie
Magralena Czyszczoń na torze w PekinieFoto: PAP/EPA

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

- Gitary tym razem na igrzyska nie przywiozłem. Przez to, że dziewczyny trafiły na kwarantannę musiałem jednak jakoś urozmaicać sobie czas. Dobrze, że działał internet - oglądałem stare, przedwojenne kino. Dzisiaj już jesteśmy w komplecie i trenujemy - powiedział trener polskich łyżwiarek szybkich Wiesław Kmiecik.

Polki w ostatnich latach sięgały w zawodach drużynowych po medale bardzo często - w Vancuuver stanęły na najniższym stopniu podium, a w Soczi wywalczyły srebro. Czy podobna sztuka uda się również w Pekinie? Trener Kmiecik przyznaje, że sytuacja kadry jest daleka od optimum.

- Mam nadzieję, że te kilka dni, które pozostało do zawodów, pozwolą wrócić do dobrej dyspozycji. Jedna z zawodniczek jest nieco mniej dynamiczna niż pozostałe, dlatego od postawy Magdy (Czyszczoń - red.) będzie zależało najwięcej. Jeśli pokaże się z dobrej strony, mamy szansę na dobry bieg - ocenił szkoleniowiec.

Pierwsze biegi sztafet 12 lutego, półfinały i finał zmagań odbędzie się w środę 15 lutego.

Posłuchaj
02:09 Wiesław Kmiecik Pekin gitara i trening druzyna mp3 "Trener bez gitary to trener bezrobotny, ale stare kino przedwojenne obejrzałem" - mówi Wiesław Kmiecik, trener polskich łyżwiarzy w rozmowie z Cezarym Gurjewem (PR1)

Czytaj także:

Иллюстративное фото 

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także