more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: cudu nie było. Maliszewska i Stormowska odpadły w ćwierćfinale 1500 metrów

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 14:17
Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska na ćwierćfinale zakończyły udział w rywalizacji na 1500 m w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Maliszewska była piąta, a Stormowska czwarta w swoich biegach.
Dla Natalii Maliszewskiej start na 1500 metrów był ostatnim na tegorocznych igrzyskach w Pekinie
Dla Natalii Maliszewskiej start na 1500 metrów był ostatnim na tegorocznych igrzyskach w PekinieFoto: FORUM/ALEKSANDRA SZMIGIEL/Reuters

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w swojej serii ćwierćfinałowej, a Kamila Stormowska była czwarta. Ta druga jeszcze czekała na rozstrzygnięcia w innych biegach, ale uzyskany czas nie dał jej awansu.

Finał tej konkurencji, kończącej olimpijskie zmagania w short tracku, jest zaplanowany na godz. 14.18. Wcześniej odbędzie się finał sztafety mężczyzn na 5000 m.

Natalia Maliszewska z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie mogła wystartować na swoim koronnym dystansie 500 m. Na 1000 m odpadła w ćwierćfinale. W sztafecie na 3000 m Polki zajęły szóste miejsce.

W igrzyskach wystartuje blisko 3 tys. sportowców z 91 krajów. Do 20 lutego będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczy 57 zawodników.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego 2022 roku.

Polskie Radio w Pekinie

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca możemy zdawać relacje także spoza stref zamkniętych, jako jedyni w Polsce mamy stałego korespondenta w ChRL.

Posłuchaj
03:28 maliszewska skrzyński pekin.mp3 - Wiem, że organizmu nie oszukam, choć starałam się to robić przez ponad tydzień - powiedziała Natalia Maliszewska w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia (IAR) 

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Czytaj także: 

Иллюстративное фото

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także