more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: Polska dziesiąta w rywalizacji drużyn mieszanych, złoto Austrii

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 06:20
Reprezentacja Polski zajęła 10. miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w slalomie równoległym w narciarstwie alpejskim ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek i Paweł Pyjas odpadli w 1/8 finału, przegrywając z Norwegami. Punkty dla polskiej drużyny zdobyli Gąsienica-Daniel i Pyjas, a Łuczak i Jasiczek byli wolniejsi od rywali. Norwegowie awansowali dzięki lepszym czasom.
Reprezentacja Polski zajęła dziesiąte miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w alpejskim slalomie równoległym w ostatnim dniu igrzysk w Pekinie
Reprezentacja Polski zajęła dziesiąte miejsce w rywalizacji drużyn mieszanych w alpejskim slalomie równoległym w ostatnim dniu igrzysk w PekinieFoto: PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

W polskim teamie punkt zdobyła Maryna Gąsienica-Daniel, szybsza od swojej rywalki oraz Paweł Pyjas, którego przeciwnik wypadł z trasy. Magdalena Łuczak i Paweł Jasiczek w swoich przejazdach byli wolniejsi od przeciwników.

Rywalizacja Polska - Norwegia zakończyła się remisem 2:2, ale awans wywalczyli Norwegowie dzięki lepszym czasom.

W 1/4 finału Norwegia pokonała 2:2 (dzięki lepszemu czasowi) Francję, podobnie jak w 2018 roku w Pjongczangu. W Korei Południowej ekipa ze Skandynawii także zajęła trzecie miejsce.

W Pekinie w półfinale Austria wygrała z Norwegią 2:2 (lepszy czas), a Niemcy pokonały 3:1 faworyzowany team USA. W finale Austria wygrała 2:2 z Niemcami (czas). W finale B Norwegowie pozbawili szans na medal Amerykanów, wygrywając lepszym czasem przy remisie 2:2.

W pokonanej ekipie słabiej niż się spodziewano spisała się Mikaela Shiffrin. Dla liderki alpejskiego Pucharu Świata niedzielna rywalizacja była ostatnią szansą zdobycia medalu olimpijskiego w Pekinie, ale i tym razem się nie udało.

W ekipie Austrii wystąpił Johannes Strolz, który zdobył swój trzeci medal. Austriak w Pekinie wywalczył złoto w rywalizacji drużyn mieszanych i kombinacji, a srebrny krążek w slalomie.

W igrzyskach bierze udział blisko 3 tys. sportowców z 91 krajów. Do 20 lutego będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczyła 57 zawodników.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego 2022 roku.

Wyniki slalomu drużyn mieszanych:
1. Austria (Katharina Huber, Katharina Liensberger, Katharina Truppe, Stefan Brennsteiner, Michael Matt, Johannes Strolz)
2. Niemcy (Emma Aicher, Lena Duerr, Kira Weidle, Julian Rauchfuss, Alexander Schmid, Linus Straaer)
3. Norwegia (Mina Fuerst Holtmann, Thea Louise Stjernesund, Maria Therese Tviberg, Timon Haugan, Henrik Kristoffersen)
4. USA
5. Francja
6. Szwajcaria
7. Słowenia
8. Włochy
9. Kanada
10. Polska (Maryna Gąsienica-Daniel, Magdalena Łuczak, Michał Jasiczek, Paweł Pyjas)

Polskie Radio w Pekinie

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca możemy zdawać relacje także spoza stref zamkniętych, jako jedyni w Polsce mamy stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Иллюстративное фото

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem