more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: Brytyjki złotymi medalistkami w turnieju curlingu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 07:10
Reprezentacja Wielkiej Brytanii wygrała turniej kobiet w curlingu ostatniego dnia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W finale Brytyjki pokonały Japonki 10:3. Brąz zdobyły Szwedki, które w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły Szwajcarki 9:7. Brytyjki zdobyły drugie olimpijskie złoto w curlingu. Wcześniej były najlepsze w 2002 roku w Salt Lake City.
Wielka Brytania pokonała 10:3 Japonię w finale rywalizacji kobiet igrzysk olimpijskich w curlingu
Wielka Brytania pokonała 10:3 Japonię w finale rywalizacji kobiet igrzysk olimpijskich w curlinguFoto: PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Brytyjki były faworytkami meczu finałowego po wcześniejszym wyeliminowaniu Szwedek, trzykrotnych złotych medalistek olimpijskich (2006, 2010, 2018).

Był to ich drugi triumf w igrzyskach, po sukcesie w 2002 roku w Salt Lake City, gdzie w finale pokonały 4:3 Szwajcarię.

W Pekinie reprezentację Wielkiej Brytanii prowadził Kristian Lindstrom. Kapitanem zespołu była 31-letnia Szkotka Eve Muirhead, brązowa medalistka z 2014 roku z Soczi.

Sukces Brytyjek jest tym większy, że zespół zaczął wspólne treningi dopiero w listopadzie 2021, gdy zdecydowano o starcie w turnieju kwalifikacyjnym.

Mistrzynie olimpijskie wystąpiły w składzie: Eve Muirhead, Vicky Wright, Jennifer Dodds, Hailey Duff i Mili Smith.

W sobotę w finale rywalizacji mężczyzn Szwedzi wygrali z Brytyjczykami 5:4 i po raz pierwszy zdobyli złoty medal olimpijski.

W igrzyskach bierze udział blisko 3 tys. sportowców z 91 krajów. Do 20 lutego będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczyła 57 zawodników.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego 2022 roku.

Wyniki olimpijskiego turnieju kobiet w curlingu:

finał
Wielka Brytania - Japonia 10:3
o 3. miejsce
Szwajcaria - Szwecja 7:9
kolejność:
1. Wielka Brytania
2. Japonia
3. Szwecja
4. Szwajcaria
5. Kanada
6. USA
7. China
8. Korea Płd.
9. Dania
10. Rosyjski Komitet Olimpijski

Polskie Radio w Pekinie

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca możemy zdawać relacje także spoza stref zamkniętych, jako jedyni w Polsce mamy stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Иллюстративное фото

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem