more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: jaka przyszłość Michala Doleżala? PZN podjął decyzję, Adam Małysz potwierdza

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2022 09:50
Polscy skoczkowie po startach na obiektach w Zhangjiakou zakończyli zmagania na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Co dalej z trenerem kadry Michalem Doleżalem? W Polskim Związku Narciarskim już podjęto decyzję, a swoje stanowisko wyraził Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN. 
Michal Doleżal prowadzi kadrę polskich skoczków od marca 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Austriaka Stefana Horngachera
Michal Doleżal prowadzi kadrę polskich skoczków od marca 2019 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Austriaka Stefana HorngacheraFoto: East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Michal Doleżal opuści kadrę? Pierwsze decyzje w PZN

Konkursem drużynowym na dużej skoczni Biało-Czerwoni zakończyli w poniedziałek olimpijskie zmagania w Pekinie. Polacy zajęli szóste miejsce, przegrywając walkę o piątą lokatę z Japończykami. W Chinach kadra wywalczyła tylko jeden medal za sprawą Dawida Kubackiego, który na normalnej skoczni zdobył brąz. W konkursie na dużym obiekcie tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, zajmując czwarte miejsce. 

Jeszcze przed igrzyskami, po słabych wynikach w Pucharze Świata pojawiły się informacje na temat przyszłości Michala Doleżala. Mówiło się nawet o zwolnieniu czeskiego szkoleniowca, szczególnie po 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni i PŚ w Zakopanem. 

Na igrzyskach Biało-Czerwoni byli w znacznie lepszej dyspozycji niż wcześniej. Teraz Doleżal może spokojnie pracować z kadrą w kolejnej części sezonu. Taką decyzję podjęto w PZN. Informację potwierdził również w rozmowie ze "Sport.pl" Adam Małysz

Michal Doleżal. Jaka przyszłość czeskiego trenera?

- Na pewno nie będzie zwolnienia Michala Doleżala w trakcie sezonu. Ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania, bo tak się w skokach narciarskich nie robi. Trzeba też zauważyć, że mimo wszystko na igrzyskach było lepiej niż w czasie innych konkursów, a nasi skoczkowie włączyli się do walki o medale - przyznał były znakomity skoczek. 

Obecna umowa Michala Doleżala obowiązuje do 30 kwietnia 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że nie zostanie ona przedłużona. 

Teraz po zawodach w Chinach Polaków czekają zmagania w PŚ. Kolejnym przystankiem w kalendarzu jest fińskie Lahti w dniach 25-27 lutego. 

Reprezentację Polski w skokach na igrzyskach w Pekinie tworzyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Paweł Wąsek. 

Posłuchaj
04:51 Rozmowa z Kamilem Stochem po drużynówce do Magazynu w PR24 - 14.02.2022.mp3 "Cały czas wierzę, że można zrobić coś więcej". Kamil Stoch wywozi z Pekinu bagaż cennego doświadczenia (PR1)

W igrzyskach wystartuje blisko 3 tys. sportowców z 91 krajów. Do 20 lutego będą walczyć o 109 kompletów medali w 15 dyscyplinach. Reprezentacja Polski liczy 57 zawodników.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego 2022 roku.

Polskie Radio w Pekinie

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca możemy zdawać relacje także spoza stref zamkniętych, jako jedyni w Polsce mamy stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Czytaj także: 

Иллюстративное фото

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także