more_horiz
Pekin 2022

Pekin 2022: Natalia Maliszewska nie ma złudzeń: wyszło, że przez tydzień byłam "na wakacjach"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 16:04
Natalia Maliszewska nie sprawiła sensacji i odpadła w ćwierćfinałowej rywalizacji w short tracku na dystansie 1500 metrów. - Organizmu nie oszuka, choć starałam się to robić przez ponad tydzień - powiedziała w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia.
Natalia Maliszewska była piąta w rywalizacji na 1500 m w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie.
Natalia Maliszewska była piąta w rywalizacji na 1500 m w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Foto: PAP/EPA/FAZRY ISMAIL

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym z Zimowych Igrzysk Beijing 2022. W Pekinie są nasi sprawozdawcy, których relacji będzie można słuchać na antenach Polskiego Radia, a także w specjalnym serwisie.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 >>> pekin2022.polskieradio24.pl

Natalia Maliszewska zajęła piąte miejsce w swojej serii ćwierćfinałowej, a Kamila Stormowska była czwarta. Ta druga jeszcze czekała na rozstrzygnięcia w innych biegach, ale uzyskany czas nie dał jej awansu.

 - Jak wszyscy wiemy, to nie jest mój dystans. Chciałam wyjść z tego biegu w miarę zadowolona i bez żalu do siebie, że nie powalczyłam do końca - powiedziała Maliszewska.

Natalia Maliszewska z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19 nie mogła wystartować na swoim koronnym dystansie 500 m. Na 1000 m odpadła w ćwierćfinale. W sztafecie na 3000 m Polki zajęły szóste miejsce.

- Nie ma co się usprawiedliwiać, ale wiem, że to wszystko wychodzi. To, że przez tydzień byłam "na wakacjach", gdy powinnam trenować - stwierdziła z żalem Polka.

- Wiem, że organizmu nie oszukam, choć starałam się to robić przez ponad tydzień. Po sztafecie poczułam, że wszystko ze mnie "wyłazi" - podsumowała wyjątkowo pechowe wydarzenia ostatnich tygodni.

XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zakończą się 20 lutego 2022 roku.

Posłuchaj
03:28 maliszewska skrzyński pekin.mp3 "Wiem, że organizmu nie oszukam, choć starałam się to robić przez ponad tydzień" - powiedziała Natalia Maliszewska w rozmowie z Robertem Skrzyńskim z Polskiego Radia (IAR) 

Polskie Radio w Pekinie

W Pekinie jest dziewięciu wysłanników Polskiego Radia: dziennikarze i jeden inżynier dźwięku i emisji. Są to reporterzy: Sylwia Urban, Rafał Bała, Andrzej Grabowski, Cezary Gurjew (szef ekipy), Marek Solecki, Robert Skrzyński (również jako oficer covidowy) i Dariusz Urbanowicz oraz Michał Jakubik - inżynier i realizator techniczny. Polskie Radio wspiera też korespondent Tomasz Sajewicz. Jako jedyny nadawca możemy zdawać relacje także spoza stref zamkniętych, jako jedyni w Polsce mamy stałego korespondenta w ChRL.

Polskie Radio w stolicy Chin uruchomiło własne studio nadawcze, a reporterzy komentują rywalizację sportowców bezpośrednio ze stanowisk na arenach olimpijskich. 

Czytaj także: 

Иллюстративное фото

kp

więcej

arrow_forward

Zobacz także

Zobacz także