X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Michał Listkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2008 09:06
Ustępujący prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz ocenia, że jego największe sukcesy jako szefa związku to dwukrotny awans reprezentacji Polski do finałów mistrzostw świata i pierwszy w historii do Euro.
Audio

Ustępujący prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz ocenia, że jego największe sukcesy jako szefa związku to dwukrotny awans reprezentacji Polski do finałów mistrzostw świata i pierwszy w historii do Euro.

Gość Sygnałów Dnia Programu Pierwszego Polskiego Radia przyznaje także, że jego porażką była afera korupcyjna w polskiej piłce, gdyż reakcja związku była nieadekwatna do skali problemu.

Michał Listkiewicz uważa, że ostatnie zawirowania na linii PZPN- rząd nie są niczym nowym w historii związku. Jak przypomniał, politycy już od czasów ministra Jacka Dębskiego starają się wpływać na działalność związków sportowych.

Michał Listkiewicz twierdzi, że dla przeprowadzenia reformy polskiej piłki potrzebne jest przywrócenie normalności w PZPN. Jak przekonuje, w związku rozpoczęła się już zmiana pokoleniowa. Ponad połowa pracowników biura PZPN to ludzie młodzi i dobrze wykształceni- podkreśla Listkiewicz.

Ustępujący prezes PZPN Michał Listkiewicz zapewnił, że współpraca Związku z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim układa się dobrze.

W opinii Michała Listkiewicza, Mirosław Drzewiecki jest być może najlepszym z szefów resortu, z którymi współpracował, ponieważ- jak powiedział- "minister kocha sport". Zdaniem prezesa PZPN, minister sportu nie ustrzegł się błędów i w kilku sytuacjach uległ podpowiedziom złych doradców.

Zdaniem Michała Listkiewicza, niewątpliwą zasługą ministra Drzewieckiego jest realizacja rządowego programu budowy boisk piłkarskich w każdej gminie. Prezes PZPN uważa, że akcja Orliki może być dla polskiej piłki nożnej tym co zrobił dla naszego kraju Kazimierz Wielki.

Michał Listkiewicz wierzy, że nowo wybrane władze PZPN wykorzystując nową infrastrukturę doprowadzą do wykształcenia nowego pokolenia piłkarzy, którzy swoimi występami nawiążą do sukcesów jedenastki Kazimierza Górskiego.

Na rozpoczynającym się dzisiaj zjeździe PZPN delegaci z całego kraju wybiorą nowego prezesa i zarząd związku. Kandydatami na funkcję prezesa są Zbigniew Boniek, Tomasz Jagodziński, Zdzisław Kręcina i Grzegorz Lato. Michał Listkiewicz pełnił funkcję prezesa PZPN przez prawie 10 lat.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak