Aleksandra Natalli - Świat
Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Ministerstwo Finansów jest bierne i nie próbuje rozwiązać problemu wzrostu cen paliw.
2008-06-12, 08:38
Posłuchaj
Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości uważa, że Ministerstwo Finansów jest bierne i nie próbuje rozwiązać problemu wzrostu cen paliw. Aleksandra Natalli - Świat powiedziała jednak, że jest to tylko jedna z wielu przyczyn, dla których PiS zdecydował złożyć wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów Jacka Rostowskiego.
Wiceprzewodnicząca sejmowej komisji finansów publicznych, która gościła w Salonie Politycznym "Trójki", przypomniała, ze ceny paliw wpływają na wzrost inflacji. Według niej, zmniejszone dochody do budżetu z akcyzy na paliwo zostaną zniwelowane przez wpływy z podatku VAT.
Według Aleksandry Natalli - Świat, rząd może podjąć działania, które zagwarantują, że obniżka akcyzy przełoży się na spadek cen na stacjach benzynowych. Jej zdaniem, ministerstwo powinno negocjować w tej sprawie z koncernami paliwowymi, które deklarują otwartość na takie rozmowy. Wiceprzewodnicząca PiS przypomniała, że takie działania podjął rząd we Francji, który wynegocjował z tamtejszym koncernem paliwowym obniżkę cen paliw na stacjach benzynowych.
Zdaniem Natalli - Świat, rząd Donalda Tuska zapomina, że wszyscy polscy obywatele powinni korzystać z obecnego wzrostu gospodarczego. Jeśli tak się będzie działo, Polacy nie będą wyjeżdżać zagranicę - dodała Aleksandra Natalli - Świat.
REKLAMA
Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości uważa, że odrzucenie przez Irlandię Traktatu Lizbońskiego nie spowoduje żadnej katastrofy. Zdaniem Aleksandry Natalli-Świat - gościa Programu Trzeciego Polskiego Radia - nie sparaliżuje to też działalności Unii Europejskiej, gdyż znaczenie tego dokumentu dla przyszłości Europy nie jest tak duże, jak zwykło się uważać.
Aleksandra Natalli - Świat przypuszcza, że prezydent Lech Kaczyński ratyfikuje Traktat, niezależnie od wyniku referendum w Irlandii. Posłanka, która jest wiceprzewodniczącą sejmowej komisji finansów publicznych, przypomniała, że przed Unią stoi dyskusja na temat niektórych unijnych propozycji, dotyczących finansowania budżetów państw członkowskich. Jej zdaniem, Polska powinna wykazać dużą aktywność podczas tych rozmów, tak, by wynegocjować jak najkorzystniejsze dla nas warunki.
Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości uważa, że dziennikarze, opisujący prywatne życie 14 - latki, która zaszła w ciążę, przekroczyli granice przyzwoitości. Według mediów, dziewczyna chciała przerwać ciążę, ale zmieniła zdanie.
Zdaniem Aleksandra Natalli - Świat, która była gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, dziennikarze potraktowali nieszczęście dziewczynki jako sensację i nie okazali szacunku wobec jej prywatności.
REKLAMA
Natalli - Świat zaznaczyła, że takie postępowanie jest niedopuszczalne. Wyraziła jednak opinię, że ta sytuacja powinna skłonić środowisko dziennikarskie do zastanowienia się nad standardami etyki w swoim zawodzie.
REKLAMA