X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Katarzyna Hall

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2008 08:25
Ministerstwo Edukacji Narodowej daje trzy lata szkołom podstawowym na stworzenie warunków do nauki sześciolatków.
Audio

Ministerstwo Edukacji Narodowej daje trzy lata szkołom podstawowym na stworzenie warunków do nauki sześciolatków. Minister edukacji Katarzyna Hall powiedziała w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że w budżecie państwa zarezerwowano na ten cel 150 milionów złotych.

Ministerstwo edukacji przedstawiło wczoraj wyniki społecznych konsultacji projektu reformy systemu nauczania. Najważniejszym punktem reformy będzie wcześniejsze rozpoczęcie nauki w szkołach podstawowych. Od września 2009 roku do szkół trafią już sześciolatki. Przez najbliższe dwa lata rodzice będą mogli wybrać, czy dziecko rozpocznie naukę w szkole w wieku 6 lat, czy rok później. Zdaniem minister Hall rodzice mają najlepsze rozeznanie, czy ich pociechy będą w stanie poradzić sobie z wcześniejszym rozpoczęciem nauki szkolnej. Ten okres przejściowy ma dać czas szkołom na przystosowanie warunków da nauki małych dzieci. Potem obowiązkiem szkolnym zostaną objęte wszystkie 6-latki, a dzieci pięcioletnie - obowiązkiem przedszkolnym.

Minister Hall powiedziała, że ministerstwo zabiega także o dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia dla nauczycieli. Zapewniła, że w przyszłym roku zarobki nauczycieli wzrosną średnio o 10 procent. Rząd planuje pierwszą, 5-procentową podwyżkę w styczniu, a kolejną - we wrześniu 2009 roku. Według zapewnień ministerstwa edukacji, najwięcej zyskają nauczyciele z najkrótszym stażem.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak