Rafał Grupiński

Rafał Grupiński, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, uważa, że wyniki audytu przeprowadzonego w TVP nie powinny być utajnione.

2008-04-28, 08:01

Rafał Grupiński

Posłuchaj

+
Dodaj do playlisty

Rafał Grupiński, sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, uważa, że wyniki audytu przeprowadzonego w TVP nie powinny być utajnione. Informacje z dokumentu opatrzonego klauzulą tajności wyciekły w ubiegłym tygodniu do mediów.

Gość Sygnałów Dnia zaznaczył, że audyt spółki publicznej nie powinien być tajny. Poseł PO podkreślił, że nie może być sytuacji, w której Telewizja Polska z jednej strony prowadziła akcję mającą na celę utrzymanie abonamentu, a z drugiej utajniała wydatki i stan funduszy. Poseł Platformy dodał, że jeśli informacje, które dotarły do dziennikarzy są prawdziwe, to w TVP dochodzi do skandalicznych praktyk. Grupiński nie sądzi, by audyt mógł zostać przekazany mediom przez ministra skarbu Aleksandra Grada, ale raczej przez kogoś z TVP.

Media poinformowały, że z dokumentu wynika między innymi, iż z pieniędzy TVP były finansowane procesy sądowe byłej dyrektor TVP1 Małgorzaty Raczyńskiej oraz wiceszefowej Agencji Informacji Patrycji Koteckiej. Z audytu miało także wynikać, że telewizja dopłaca do każdego programu komercyjnego aż 15 procent z abonamentu, podczas gdy powinny być z niego finansowane tylko programy misyjne.

Rafał Grupiński podkreślił, że wymieniane już teraz konkretnych nazwisk ministrów w kontekście rekonstrukcji rządu, to czyste spekulacje. Polityk PO przypomniał, że Donald Tusk zapowiedział na razie - na sierpień - jedynie przegląd pracy resortów.

REKLAMA

Grupiński zapewnił, że wszyscy ministrowie mają zaufanie Prezesa Rady Ministrów. Zdaniem posła PO, najbardziej krytykowani ministrowie to ci, którzy realizują najtrudniejsze reformy. Jako przykład podał szefową resortu zdrowia Ewę Kopacz.

Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że rząd przygotowuje reformę, której nie udało się przeprowadzić poprzednim gabinetom w ciągu 18 lat. Poseł PO zaznaczył, ze resort zdrowia przedstawił już 11 ustaw, które znalazły się w Sejmie.

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej