"DGP": plan na ratunek finansom do końca miesiąca

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że do końca listopada rząd ma mieć wstępną wersję planu konsolidacji i rozwoju finansów publicznych.

2009-11-12, 06:06

"DGP": plan na ratunek finansom do końca miesiąca

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że do końca listopada rząd ma mieć wstępną wersję planu konsolidacji i rozwoju finansów publicznych. Jak wynika z informacji gazety, znajdzie się w nim mechanizm ograniczający wydatki publiczne czyli tak zwana reguła wydatkowa.

Oprócz niej w planie umieszczone zostaną dyskutowane ostatnio rozwiązania dotyczące Otwartych Funduszy Emerytalnych oraz nowy pomysł wydłużenia wieku emerytalnego. Pod uwagę brane są też reformy emerytur mundurowych i KRUS.

"Dziennik Gazeta Prawna" dodaje, że wszystkie te pomysły analizuje szef doradców premiera Michał Boni we współpracy z resortem finansów. Plan ma spełnić dwa warunki: uratować finanse publiczne przed "kraksą" w najbliższych latach oraz być realny politycznie - czyli przyjęte zobowiązania muszą się spotkać z akceptacją prezydenta, albo mieć wsparcie, które pozwoli na odrzucenie w Sejmie jego ewentualnego weta.

Więcej na ten temat - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

REKLAMA

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

 

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej