X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Nie żyje znany ginekolog prof. Romuald Dębski

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 12:00
Prof. Romuald Dębski był odynatorem kliniki ginekologicznej Szpitala Bielańskiego. Zmarł w wieku 62 lat.
Profesor Romuald Dębski był specjalistą w zakresie endokrynologii, położnictwa i ginekologii w Szpitalu Bielańskim
Profesor Romuald Dębski był specjalistą w zakresie endokrynologii, położnictwa i ginekologii w Szpitalu BielańskimFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

- Z głębokim żalem żegnamy prof. Romualda Dębskiego wybitnego ginekologa, humanistę, przyjaciela naszego Szpitala - napisano na oficjalnym profilu Szpitala Praskiego na Facebooku. "Z głębokim żalem informuję o śmierci naszego Przyjaciela Profesora Romualda Dębskiego, wybitnego ginekologa - położnika, szlachetnego człowieka" - poinformowała dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie Dorota Gałczyńska - Zych z zespołem.

Prof. Romuald Dębski był ordynatorem Oddziału Ginekologiczno- Położniczego (Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim). W 2018 roku kierowany przez prof. Romualda Dębskiego oddział został uznany za najlepszą tego rodzaju klinikę w rankingu "Medical Tribune".

Prof. Dębski studiował w Akademii Medycznej w Warszawie. Był specjalistą m.in. w zakresie położnictwa i ginekologii oraz endokrynologii ginekologicznej. Doktorem nauk medycznym został po napisaniu pracy dotyczącej konfliktu serologicznego.  Był także wykładowcą akademickim oraz autorem lub współautorem ponad 100 publikacji związanych z tematyką z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Był członkiem towarzystw naukowych, w tym m.in. Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy.

Jako lekarz był niezwykle ceniony i lubiany przez swoje pacjentki. Kilka dni po 11 grudnia, kiedy jego żona Marzena Dębska poinformowała, że lekarz trafił do szpitala i walczy o życie, jego były i obecne pacjentki przygotowały dla niego pamiątkowy plakat. Znalazły się na nim fotografie pacjentek wraz z ich dziećmi. "Taki piękny plakat zawisł dziś na OIOMie przy łóżku Profesora Dębskiego" - napisała 15 grudnia Marzena Dębska na profilu facebookowym kliniki Debski Clinic, którą wspólnie prowadzili. "Drogie Bielańskie Mamy, ogromne podziękowania w imieniu Profesora i całej rodziny za ten niezwykły, wzruszający gest! - podkreśliła.

O prof. Dębskim i jego żonie Marzenie powstała książka dziennikarki Magdaleny Rigamonti "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek". Lekarz został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

PAP/IAR/inne/agkm

Zobacz więcej na temat: POLSKA odeszli 2018 ginekolog
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak