X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejny cios w rynek dopalaczy. CBŚP zatrzymało 9 osób

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2018 13:31
Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 9 osób podejrzanych o handel dopalaczami na terenie trzech województw. To wynik akcji przeprowadzonej w tym tygodniu przez policjantów z rzeszowskiego CBŚP.
Audio
  • Sierżant sztabowy Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP o akcji (IAR)
CBŚP po raz kolejny uderzyło w rynek dopalaczy
CBŚP po raz kolejny uderzyło w rynek dopalaczyFoto: cbsp.policja.pl

Sierżant sztabowy Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego CBŚP doprecyzował, że teren działań funkcjonariuszy objął województwa wielkopolskie, opolskie i dolnośląskie. Policjanci przeszukali w sumie 15 mieszkań, a akcję poprzedziły wielomiesięczne przygotowania. Zatrzymanych funkcjonariusze doprowadzili do Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Łodzi, który nadzoruje całą sprawę. Śledczy postawili im zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu szkodliwych dla zdrowia substancji, za co może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.

Dotychczas w całej sprawie występuje 83 podejrzanych, a wartość zabezpieczonego mienia wynosi łącznie ponad 8 milionów złotych. Paweł Żurkiewicz z CBŚP wyjaśnił również, że jest to na razie wstępna kwalifikacja karna i zarzuty postawione przez prokuraturę mogą się jeszcze zmienić. Ponadto przypomniał, że osoby, które zatruły się dopalaczami wprowadzonymi do obrotu mogą domagać się odszkodowania od podejrzanych w związku z prowadzonym postępowaniem karnym. Chcąc skorzystać z tej możliwości muszą wytoczyć powództwo adhezyjne. Procedura ta daje możliwość ubiegania się przed sądem o odszkodowanie za szkody zdrowotne w wysokości do 100 tysięcy złotych.

Policja przy okazji ostrzega, że zażywanie dopalaczy może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka z powodu zaburzenia rytmu serca, zmiany ciśnienia krwi lub zatrzymania krążenia. Będąc pod ich działaniem dana osoba może też zachowywać się w sposób nieprzewidywalny i irracjonalny oraz stwarzać zagrożenie dla siebie, a także innych ludzi.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

112 kg marihuany w transporcie mandarynek. CBŚP przejęło towar warty 3 mln złotych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 07:38
Policjanci z CBŚP w Białymstoku wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przejęli ponad 112 kg marihuany. Narkotyki warte ponad 3 mln zł zostały przemycone do Polski z Hiszpanii w transporcie z mandarynkami. Do sprawy zatrzymano i aresztowano kierowcę samochodu transportowego.
rozwiń zwiń