X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podsumowanie politycznych wydarzeń roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 13:31
- Wybory samorządowe były pierwszym sprawdzianem po 2015 r., który miał dać odpowiedź na pytanie o obraz polskiej sceny politycznej - komentował w Polskim radiu 24 Karol Gac, publicysta (dorzeczy.pl). Najważniejsze wydarzenia toku omawiał także politolog, prof. Łukasz Młyńczyk (Uniwersytet Zielonogórski).
Audio
  • 31.12.18 Karol Gac, publicysta,dorzeczy.pl
  • 31.12.18 prof. Łukasz Młyńczyk, politolog, Uniwersytet Zielonogórski
  • 31.12.18 Marcin Fijołek: "Ambicjonalne wojenki, które miały miejsce w Nowoczesnej doprowadziły tę partię na skraj upadku (...)".
  • 31.12.18 dr Piotr Zakrzewski: "W Polsce cały czas mamy do czynienia z nieustabilizowaną sceną partyjną (...)".
  • 31.12.18 Jakub Jałowiczor: "W 2018 roku nie było jednego zdecydowanego zwycięzcy na polskiej scenie politycznej, jak chociażby w 2015 roku (...)".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: De Visu / Shutterstock.com

Karol Gac podkreślał znaczenie wyborów samorządowych. - Był to pierwszy sprawdzian po 2015 r., który miał dać odpowiedź na pytanie o obraz polskiej sceny politycznej. Wyniki można oczywiście interpretować w najróżniejszy sposób, ale niewątpliwie więcej powodów do zadowolenia ma obóz Zjednoczonej Prawicy, który rządzi w ośmiu województwach, a wcześniej rządził w jednym, oraz zanotował rekordowe wyniki na poziomie gmin i powiatów. Jednak rezultat opozycji, która wygrała w największych miastach w Polsce jest sygnałem ostrzegawczym dla rządu. Godna uwagi jest również rekonstrukcja rządu i zamiany w kilku kluczowych ministerstwach. Rekonstrukcja miała być nowym otwarciem, zwrotem ku centrum i wygaszeniem kilku konfliktów, m.in. z Brukselą. To się w części udało – zaznaczył.

Prof. Łukasz Młyńczyk odniósł się do obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. – Mam nadzieję, że kontekst tego wydarzenia zostanie przeniesiony na lata kolejne. Inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy związana z Marszem Niepodległości pokazała korzyści polityczne i wizerunkowe, które mogły być przekazane także poza granice kraju. Ponadto zmarginalizowanie głosów pojawiających się ze skrajności, zarówno ze strony uczestników, jak i oceniających to wydarzenie ma znaczenie dla nas w perspektywie najbliższych lat i pozycji w Unii Europejskiej. Chodziło m.in. o to, żeby wysłać czytelny sygnał, że władza sprawująca mandat od 2015 r. panuje nad wyobraźnią polityczną, niezależnie od polaryzacji poglądów - dodał politolog.

Wydarzenia na polskiej scenie politycznej podsumowali również Marcin Fijołek z tygodnika "Sieci", dr Piotr Zakrzewski, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Jakub Jałowiczor, publicysta "Gościa Niedzielnego".

____________________ 

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 11:06, 13:06, 14.06, 14.33, 15.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata. Bilans polityczny 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 11:45
Wybory samorządowe najważniejszym wydarzeniem w polskiej polityce 2018 r. O przełomowych wydarzeniach mijającego roku dyskutowali w debacie Polskiego Radia 24: Karol Gac (dorzeczy.pl), Marek Król (Sieci) i Paweł Musiałek (Klub Jagielloński).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: wybory samorządowe wydarzeniem roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2018 10:55
- Biorąc pod uwagę zmianę sposobu konsumowania przez nas informacji, każde kolejne wybory są trochę nieporównywalne do poprzednich, jest większa dynamika, więcej mediów społecznościowych, co powoduje też większą liczbę wpadek polityków – mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Pomarański, politolog, ekspert ds. wizerunku politycznego. W audycji wydarzenia polityczne roku komentował także Zbigniew Lazar, ekspert ds. wizerunku i reputacji.
rozwiń zwiń