more_horiz
Wiadomości

Wojciech Jakóbik: tania energia pomoże przedsiębiorcom być konkurencyjnymi

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 10:50
- Chodzi o to, by polski przedsiębiorca miał tanią energię i mógł konkurować na rynku. Jeżeli mamy budować nowe moce, to inwestorzy chcą wiedzieć, które pomysły będą miały akceptację polskich władz - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik (Biznes Alert).
Audio
  • 2.01.19 Ekspert: przedsiębiorcy powinni korzystać z taniej energii
Wojciech Jakóbik
Wojciech Jakóbik Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że projekt budowy elektrowni jest coraz bardziej ryzykowny ekonomicznie. - W przypadku elektrowni jądrowej mówimy o wielomiliardowej inwestycji. Trzeba zapewnić projektowi finansowanie. Ci, którzy mówią o reaktorach modularnych (są obecnie w fazie testów w USA czy Japonii) chcą odwlec budowę elektrowni jądrowej w Polsce - powiedział ekspert Biznes Alert.

Wojciech Jakóbik przypomniał, że ważnym celem Polski jest osiągnięcie do 2014 roku 60 procent udziału węgla w produkcji energii. - Możemy go obniżyć do 55 procent, jeżeli otworzymy się na farmy wiatrowe na lądzie. Wydaje się, że w niektórych miejscach ich widok nie razi. Ustawa krajobrazowa mogłaby ulec zmianie, by energia była tańsza - wyjaśnił gość PR24.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu był Ryszard Gromadzki.

Polskie Radio 24/ras

----------------------------------

Data emisji: 2.01.19

Godzina emisji: 10.05

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były minister rolnictwa: budowa biogazowni, dających tyle samo energii co jedna elektrownia jądrowa, wymaga mniej funduszy i czasu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 09:41
– Musimy zbudować własny system energetyczny, w którym będzie miejsce na węgiel, energię odnawialną, geotermię i być może energię jądrową – powiedział Marek Sawicki, były minister rolnictwa. – Wiele problemów w kwestii energii rozwiązałyby biogazownie, które dodatkowo zapewniają ochronę środowiska – dodał gość Polskiego Radia 24 w rozmowie na temat rolnictwa w kontekście energetycznego bezpieczeństwa Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile zapłacisz za prąd w w 2019? Sprawdź

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 13:32
Uchwalona w piątek przez Sejm nowelizacja ustawa zapobiegająca podwyżkom cen prądu w 2019 r., obniżająca akcyzę i opłatę przejściową, zakłada, że od 1 stycznia 2019 r. ceny za prąd zostają utrzymane na poziomie z 30 czerwca 2018 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ceny prądu w 2019 roku nie wzrosną – prezydent podpisał ustawę

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:44
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy, dzięki której nie wzrosną rachunki za prąd. Przewiduje ona m.in. obniżkę akcyzy za energię elektryczną oraz zmniejszenie opłaty przejściowej - poinformował w niedzielę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
rozwiń zwiń