more_horiz
Wiadomości

Morąg: zwolnienia lekarskie nauczycieli. Odwołane lekcje, zajęcia w świetlicach

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 15:08
W większości szkół w Morągu odwołano w środę lekcje z powodu nieobecności nauczycieli. Około 130 z nich przebywa na zwolnieniach lekarskich. Dzieciom zapewniono zajęcia w świetlicach – podał wiceburmistrz Leszek Biernacki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Informacje o odwołaniu lekcji w szkołach w Morągu (warmińsko-mazurskie) z powodu zwolnień lekarskich nauczycieli domagających się podwyżek pierwsze podało RMF. 

Wiceburmistrz Morąga poinformował, że z czterech szkół podstawowych w mieście w jednej zdołano, choć z pewnymi problemami, zorganizować zajęcia lekcyjne. W dwóch szkołach lekcje się nie odbywają i dzieci przebywają na zajęciach opiekuńczych. W czwartej szkole w klasach 1-3 lekcje są realizowane, a w starszych oddziałach lekcje odwołano, ale dzieciom zapewniono opiekę w świetlicy.

130 osób na L4

- Do tej pory mamy informacje o tym, że około 130 nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich, wciąż napływają informacje z ZUS i nie jest to ostateczna liczba. Liczba nieobecnych nauczycieli może się także zmieniać w odniesieniu do tych, którzy rozpoczynają pracę w późniejszych godzinach – wyjaśnił Leszek Biernacki.

Dodał, że na razie wiadomo, że taka sytuacja może potrwać do piątku. Dyrektorzy szkół zaapelowali do rodziców, by w razie możliwości pozostawić dzieci w domach. Podkreślił, że w szkołach wiejskich i w przedszkolach w środę zajęcia odbywają się normalnie.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauczyciele na zbiorowym L4. Oddolny protest środowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 13:54
- Dla nas to pozytywny objaw wzburzenia środowiska - powiedział o proteście nauczycieli Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.
rozwiń zwiń