more_horiz
Wiadomości

Śnieg i deszcz będą utrudniać jazdę kierowcom. Policja apeluje

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 07:04
Śnieg i deszcz ze śniegiem utrudnią jazdę kierowcom. Z prognoz pogody wynika, że zmienna zimowa aura będzie miała w ten weekend duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróży.
Audio
  • Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji o warunkach na drogach (IAR)
Śnieg i deszcz będą utrudniać jazdę kierowcom
Śnieg i deszcz będą utrudniać jazdę kierowcomFoto: PAP/Jan Niedziałek

- Policja przypomina, że kierowcy, którzy nie mają doświadczenia w poruszaniu się po ośnieżonych górskich trasach powinni w miarę możliwości unikać jazdy szczególnie lokalnymi drogami w górach. Na wielu z nich można spotkać znaki nakazujące jazdę w łańcuchach śniegowych - mówi podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Policjant przypomina, że zakładanie łańcuchów na koła jest obowiązkowe na specjalnie oznaczonych odcinkach dróg. - Wprawdzie nie ma obowiązku posiadania łańcuchów dla wszystkich samochodów, ale bez tego wyposażenia nie można wjeżdżać na takie trasy - przypomina Radosław Kobryś.

Część górskich samochodowych przejść granicznych podczas dużych opadów śniegu może być czasowo zamkniętych. Tak było w tym tygodniu w Jakuszycach na trasie numer 3, gdzie czeskie służby zamknęły przejście na ponad dobę. W Sudetach zablokowane były drogi nie tylko przez samochody ciężarowe, ale także przez osobowe, które bez łańcuchów śniegowych nie były w stanie poradzić sobie ze stromymi odcinkami tras.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prognoza pogody: intensywne opady śniegu na południu. IMGW wydał ostrzeżenia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 06:28
Wciąż obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu na południu kraju. Na pozostałych obszarach wystąpią deszcz i deszcz ze śniegiem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne. Ostrzeżenia drugiego stopnia przed opadami śniegu obowiązują w województwach: małopolskim, podkarpackim i śląskim.
rozwiń zwiń