more_horiz
Wiadomości

Po tragedii w Koszalinie straż pożarna skontroluje escape roomy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 07:51
Po tragedii w Koszalinie straż pożarna skontroluje escape roomy. W piątek w jednym z takich pomieszczeń w wyniku pożaru zginęło pięć nastolatek. Prezydent Koszalina Piotr Jedliński ogłosił też, że niedziela będzie w tym mieście dniem żałoby.
Audio
  • Kapitan Tomasz Kubiak o kontroli w escape roomach (IAR)
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc  i prezydent Koszalina Piotr Jedliński
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc i prezydent Koszalina Piotr JedlińskiFoto: PAP/Marcin Bielecki

Rzecznik zachodniopomorskiej straży, młodszy kapitan Tomasz Kubiak mówił w TVP Info, że lista obiektów do kontroli ustalana jest na spotkaniu w Komendzie Miejskiej Straży w Koszalinie.

Przyjechał tam Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. - Kontrole będą przebiegały na zasadzie sprawdzenia bezpieczeństwa przeciwpożarowego pomieszczeń, jak również osób w nich się znajdujących. Ważną rolę tych kontroli będzi odgrywała możliwość szybkiej ewakuacji z takich pomieszczeń - mówił.

Escape room to forma rozrywki. Uczestnicy zabawy są dobrowolnie zamykani w pomieszczeniu, z którego mogą się wydostać dopiero po rozwiązaniu zagadek logicznych. W związku z tragedią w Koszalinie jutro w mieście obowiązuje żałoba. Nie odbędzie się między innymi planowany wcześniej Orszak Trzech Króli. 

Żałoba w Koszalinie

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński po pożarze escape roomu, w którym zginęło pięć osób, a jedna została ciężko ranna, poinformował, że niedziela będzie dniem żałoby w tym mieście.

 - Proszę wszystkich, którzy organizują imprezy, o ich odwołanie – zaapelował. Piątkowy koncert w Filharmonii Koszalińskiej został poprzedzony minutą ciszy. W niedzielę ulicami Koszalina nie przejdzie orszak Trzech Króli.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda o pożarze w Koszalinie: niech Bóg ma w opiece najbliższych ofiar

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 22:45
"To druzgocąca tragedia" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda o pożarze w Koszalinie, w którym zginęło 5 osób. "Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma w swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RIP" - napisał prezydent.
rozwiń zwiń