X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dolnośląskie: CBA w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej. Chodzi o rewitalizację rynku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 08:54
Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi działania w Urzędzie Miasta w Środzie Śląskiej (Dolnośląskie). Funkcjonariusze mają szukać informacji o nieprawidłowościach dotyczących robót budowlanych zlecanych przez miasto. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/CBAgovPL

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził, że kontrolę w Środzie Śląskiej podjęli funkcjonariusze wydziału postępowań kontrolnych delegatury Biura we Wrocławiu. Kontrolerzy CBA sprawdzą, jak urząd w Środzie Śląskiej zrealizował rewitalizację Rynku Dolnego w mieście - czy przestrzegał prawa przy podejmowaniu decyzji oraz jak przygotował i przeprowadził inwestycję. Wartość tego przedsięwzięcia, realizowanego w latach 2016-18, miała sięgnąć ponad 1,3 mln zł.

Agenci Biura będą weryfikowali decyzje i działania urzędników odpowiedzialnych w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej za przygotowanie i realizację tej inwestycji budowlanej. Chcą przede wszystkim zbadać, czy zgodne z prawem były wprowadzone do umowy istotne zmiany, powodujące wzrost kosztów inwestycji o blisko 200 tys. zł.

Kontrola została podjęta 19 grudnia 2018 r. i może potrwać trzy miesiące - do 19 marca. Szef biura ma ustawowe prawo do jej przedłużenia do sześciu miesięcy.

Burmistrz udostępnił dokumentację

Informację o tym, że urząd w połowie grudnia udostępnił dokumentację, o której przekazanie wniosło CBA, potwierdził nowy burmistrz miasta Andrzej Ruciński. Podkreślił, że jeszcze podczas kadencji poprzedniego burmistrza miasta Bogusława Krasuckiego - w grudniu 2017 - na wniosek CBA udostępniono "pełną i kompletna dokumentację postępowania o zamówienie publiczne dotyczące jednej inwestycji gminnych realizowanej między II i IV kw. 2017 r."

Już po wyborach - w grudniu 2018 r. - urząd został poproszony o kolejną dokumentację dotycząca tej inwestycji "i nad tym pracujemy" - zaznaczył burmistrz Andrzej Ruciński. Wyjaśnił, że w wyniku robót dodatkowych i zamiennych wartość inwestycji wzrosła o 12 proc. - 187 tys. zł w stosunku do pierwotnej umowy przetargowej. - Mimo to inwestycja została zrealizowana poniżej wartości kosztorysu inwestorskiego z IV kw. 2016, który w przypadku tej inwestycji przekroczył kwotę 1 mln 608 tys. zł - podkreślił burmistrz w rozmowie. Podał, że cała inwestycja została wykonana łącznie za 1 mln 540 tys. zł, czyli o 68 tys. zł poniżej tego kosztorysu - zaznaczył.

- Koordynatorem realizacji tej inwestycji ze strony Urzędu Miejskiego od początku do końca była jedna i ta sama osoba – jeden z pracowników wydziału inwestycji - podał obecny burmistrz miasta. Zaznaczył, że osoba ta od grudnia 2018 jest w okresie wypowiedzenia, a pracowała w ratuszu przez kilkanaście lat - zatrudniona była przez jego poprzednika.

Nowy burmistrz zaznaczył, że zrealizowana rewitalizacja Dolnego Rynku w głosowaniu czytelników lokalnej gazety została uznana Inwestycją Roku 2017. - Jest jedną z wizytówek Środy Śląskiej oraz stanowi powód do dumy mieszkańców naszego miasta i gminy - zaznaczył.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak