more_horiz
Wiadomości

Rekompensata dla mediów publicznych. Projekt PiS w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 06:30
Do Sejmu wpłynął projekt posłów PiS przewidujący miliard 260 milionów złotych rekompensaty dla mediów publicznych za braki w opłacaniu abonamentu. Chodzi o uzupełnienie wpłat osób, które w latach 2018 i 2019 zostały zwolnione z obowiązku płacenia za abonament radiowo-telewizyjny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yuri Snegur

W uzasadnieniu projektu napisano między innymi, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego blisko 100% procent gospodarstw domowych posiada telewizory, jednak od około połowy z nich nie jest opłacany abonament.

W tej liczbie znajdują się też gospodarstwa domowe, które są zwolnione z opłat abonamentowych. "Według KRRiT na koniec 2017 roku spośród 6,7 miliona zarejestrowanych abonentów było 3,6 miliona zwolnionych z opłat, na około 13,6 miliona ogółu gospodarstw domowych w Polsce" - napisano w uzasadnieniu.

Nowe przepisy mają zrekompensować ubytki z nieuiszczania abonamentu przez osoby z tego zwolnione w latach 2018 i 2019.

W uzasadnieniu napisano, że realnie opłaty abonamentowe wnoszone są przez około 13 procent społeczeństwa. "W rezultacie finansowanie mediów publicznych w Polsce od lat utrzymuje się na niedostatecznym poziomie" - podkreślono.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak