X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekompensata dla mediów publicznych. Projekt PiS w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 06:30
Do Sejmu wpłynął projekt posłów PiS przewidujący miliard 260 milionów złotych rekompensaty dla mediów publicznych za braki w opłacaniu abonamentu. Chodzi o uzupełnienie wpłat osób, które w latach 2018 i 2019 zostały zwolnione z obowiązku płacenia za abonament radiowo-telewizyjny.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yuri Snegur

W uzasadnieniu projektu napisano między innymi, że według danych Głównego Urzędu Statystycznego blisko 100% procent gospodarstw domowych posiada telewizory, jednak od około połowy z nich nie jest opłacany abonament.

W tej liczbie znajdują się też gospodarstwa domowe, które są zwolnione z opłat abonamentowych. "Według KRRiT na koniec 2017 roku spośród 6,7 miliona zarejestrowanych abonentów było 3,6 miliona zwolnionych z opłat, na około 13,6 miliona ogółu gospodarstw domowych w Polsce" - napisano w uzasadnieniu.

Nowe przepisy mają zrekompensować ubytki z nieuiszczania abonamentu przez osoby z tego zwolnione w latach 2018 i 2019.

W uzasadnieniu napisano, że realnie opłaty abonamentowe wnoszone są przez około 13 procent społeczeństwa. "W rezultacie finansowanie mediów publicznych w Polsce od lat utrzymuje się na niedostatecznym poziomie" - podkreślono.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak