more_horiz
Wiadomości

Premier: pokój na Bliskim Wschodzie jednym z najistotniejszych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 06:05
"Polska traktuje kwestię pokoju na Bliskim Wschodzie jako jedno z najistotniejszych wyzwań polityki zagranicznej i obronnej" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. 
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: KPRM/P.Tracz

W połowie lutego (13-14.02) w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja bliskowschodnia współorganizowana ze Stanami Zjednoczonymi. Zaproszenia do udziału w niej skierowano do szefów MSZ kilkudziesięciu krajów. 

Premier Mateusz Morawiecki napisał, że pokój na Bliskim Wschodzie to jedno z najistotniejszych wyzwań. "Powstrzymanie walk w tym newralgicznym regionie jest kwestią fundamentalną, jeśli chodzi o zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa całego świata" - uważa szef polskiego rządu.

Szczegółowy harmonogram konferencji i listę jej uczestników przedstawi w najbliższym czasie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort jest odpowiedzialny za organizację wydarzenia razem z partnerami ze Stanów Zjednoczonych. W trakcie spotkania szczególny nacisk ma być położony na omówienie sytuacji w Iranie, o czym mówił w rozmowie z telewizją Fox News sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak