more_horiz
Wiadomości

Były szef MON: w świadomości społecznej znika zagrożenie ze strony obcych służb

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 13:48
- Im bliżej decyzji USA odnośnie strategicznego partnerstwa z Polską, tym presja agenturalna będzie wyższa. Dotyczy to zarówno działań Chin jak i Rosji - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, poseł PiS i były minister obrony narodowej.
Audio
  • 12.01.19 Były szef MON: zagrożenie ze strony obcych służb jest realne
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Antoni Macierewicz mówił o tym, że sygnały nt. niebezpieczeństwa ze strony koncernu Huawei pojawiały się już wcześniej. - USA już dawno wskazały, że chiński koncern ma funkcje agenturalne. Reklamowanie w naszym kraju wyrobów tej firmy jest wynikiem nieświadomości i braku wyraźnego sygnału ze strony odpowiednich instytucji państwa - zauważył polityk.

Były szef resortu obrony podkreślił, że zarzucanie ABW niekompetencji w sprawie zatrzymań jest bezzasadne. - Nie mam wątpliwości, że służby od dawna gromadziły materiał i prowadziły działania kontrwywiadowcze. Jednocześnie ta sprawa jest ściśle związana ze szczególną decyzją Donalda Tuska o szerokim otwarciu na Rosję także w zakresie działania służb specjalnych - zwrócił uwagę poseł PiS.

Antoni Macierewicz wskazał, że dyplomacja rosyjska zawsze działa długofalowo. - Dlatego w sprawie rozmowy Donalda Tuska z Władimirem Putinem najgorsze jest to, że ówczesny premier nic nie odpowiedział na propozycję rozbioru Ukrainy. Brak odpowiedzi jest zachętą do dalszych negocjacji – zaznaczył parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu był Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/ras

_____________________

Data emisji: 12.01.19

Godzina emisji: 13:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były szef MON: na Ukrainie ma miejsce kolejny etap agresji rosyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 08:24
- To, co się dzieje na Ukrainie to kolejny etap agresji rosyjskiej. Jest związany z imperialnymi dążeniami Moskwy. Rosja dawno przystąpiła do wyścigu zbrojeń - mówił w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były szef MON, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymany Piotr D. pełnił ważne funkcje w MSWiA, ABW i UKE. Była premier zabrała głos

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 20:27
Zatrzymany przez ABW pod zarzutem szpiegostwa Piotr D. pełnił ważne funkcje m.in. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ABW i Urzędzie Komunikacji Elektronicznej. Był jednym z niewielu funkcjonariuszy kontrwywiadu, którzy występowali podczas konferencji prasowych oraz w mediach. Beata Szydło zaprzeczyła, jakoby Piotr D. dla niej pracował.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zatrzymanie Chińczyka przez ABW. Jest reakcja chińskich władz

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 07:00
Rzeczniczka ambasady Chin w Polsce powiedziała agencji Associated Press, że strona chińska "przywiązuje wielką wagę do zatrzymania" w Polsce chińskiego obywatela, któremu zarzucono szpiegostwo. 
rozwiń zwiń