more_horiz
Wiadomości

Polskie Radio z wyróżnieniem PKOl za wspieranie polskich sportowców

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 19:30
Polskie Radio zostało wyróżnione przez Polski Komitet Olimpijski. Chodzi o nagrodę dla partnerów medialnych Komitetu i polskich sportowców. Władze PKOL wręczyły ją w trakcie noworocznej gali w Warszawie. W imieniu publicznego nadawcy odebrał ją prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski. Na uroczystej gali obecny był również prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Polskie Radio z wyróżnieniem PKOl za wspieranie polskich sportowców (IAR)
  • Prezydent Andrzej Duda podziękował sportowcom za sukcesy odniesione w minionym roku (IAR)
  • Prezydent wziął udział w zorganizowanym w Warszawie noworocznym spotkaniu Rodziny Olimpijskiej (IAR)
Dyplomy dla mecenasów polskiego sportu wręczone podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej
Dyplomy dla mecenasów polskiego sportu wręczone podczas Noworocznego Spotkania Rodziny OlimpijskiejFoto: PAP/Piotr Nowak

O tym, że publiczna rozgłośnia otrzyma wyróżnienie, poinformował prowadzący galę, rzecznik prasowy MKOL, a także pracownik Naczelnej Redakcji Sportowej Polskiego Radia Henryk Urbaś.

- Sportowcy zawsze byli naszym powodem do dumy - podkreślił prezydent Andrzej Duda na Noworocznym Spotkaniu Polskiej Rodziny Olimpijskiej i podziękował za wszystkie sukcesy odniesione przez biało-czerwonych w 2018 roku.

- Rok 2018 to rok wspaniałych sukcesów polskiego sportu - zaznaczył prezydent, wymieniając m.in. serię dokonań Kamila Stocha, który "zdobył niemalże wszystko, co było do zdobycia" oraz triumf siatkarzy w mistrzostwach świata.

- Siatkarze potwierdzili prawdziwą światową hegemonię, bo jak się coś zdobywa dwa razy z rzędu, to nie może być to przypadek - zauważył.

- Z całego serca za to wszystko dziękuję. Za poświęcenie, za trud, za ból - powiedział Andrzej Duda i podkreślił, że sportowcy są jednymi z tych, którzy "w najpiękniejszy możliwy sposób budują dumę z Polski, z polskości, z naszych biało-czerwonych barw". 

Przypomniał, że rok 2019 jest specjalny, bo to rok stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- To czas podsumowań, rozpatrywania sukcesów, ale przede wszystkim czas dumy. Ogromnej dumy z osiągnięć sportowców, ogromnej dumy z wszystkich tych, którzy przez te sto lat dla polskiego sportu pracowali, polskiemu sportowi służyli - przyznał. 

Prezydent Duda wspomniał też zmarłą 29 czerwca 2018 roku Ireną Szewińską. - Kiedy patrzymy na te sto lat z obecnej perspektywy to tym, kogo najbardziej brakuje jest z całą pewnością mistrzyni stulecia - nieodżałowana, wspaniała, wielka Irena Szewińska - dodał. 

Podczas gali podsumowującej rok w polskim sporcie spotykają się tradycyjnie byli i obecni sportowcy, a także trenerzy, działacze, sponsorzy.

jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Agnieszkę Radwańską Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 12:08
Uroczystość odbyła się w piątek w południe w Kancelarii Prezydenta. Zwyciężczyni dwudziestu turniejów z cyklu WTA zakończyła karierę w listopadzie ubiegłego roku. - Przeszła pani do historii polskiego i światowego tenisa- powiedział prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń