more_horiz
Wiadomości

GDDKiA ostrzega kierowców przed ślizgawicą na drogach. Gdzie jest najgorzej?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 08:10
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje w porannym komunikacie w niedzielę, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. W kilku województwach występuje jednak "lokalna śliskość", a we wszystkich spodziewane są opady. Na sieci dróg krajowych pracują 320 pojazdy do zimowego utrzymania.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

GDDKiA ostrzega, że lokalna śliskość występuje w woj. dolnośląskim na dk8 odc. Kłodzko – gr. państwa, dk33 odc. Kłodzko – gr. państwa, małopolskim na dk7 odc. Rabka Zdrój – Chyżne, dk47 odc. Nowy Targ – Zakopane, dk49 odc. Nowy Targ - granica państwa, dk87 odc. Nowy Sącz - granica państwa, dk28 odc. Nowy Sącz – Krosno, podkarpackim na dk94 odc. Pilzno – Rzeszów, dk9 odc. Rzeszów – granica woj., dk84 odc. Lesko – granica państwa, dk28 odc. Sanok – granica państwa, świętokrzyskim na dk7 odc. Kielce – granica województwa.

Natomiast w woj. podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, lubelskim, dolnośląskim występują opady śniegu lub śniegu z deszczem, a w całym kraju należy się w niedzielę spodziewać opadów deszczu.

GDDKiA przypomina, że w najbliższych godzinach ma być duże zachmurzenie. Opady deszczu, na wschodzie i w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem i śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Sudetach do 10 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na krańcach południowo-wschodnich, około 3 st. w centrum do 8 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach pod wieczór na wybrzeżu do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA GDDKiA regiony drogi
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak