X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Młodzi politycy o zapowiedzi strajku nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2019 11:35
Po spotkaniu z Minister edukacji Anną Zalewską przedstawiciele związków zawodowych nauczycieli ogłosili zapowiedź strajków w związku z brakiem satysfakcjonującego programu podwyżek płac. W studiu Polskiego Radia 24 spór komentowali Karol Jankowski (Forum Młodych PiS), Adrian Sawicki (Klub Młodych Kukiz’15), Michał jakubek (Młodzi Demokraci PO), Adam Kądziela (Teraz Ryszarda Petru), Sebastian Maciejko (Młoda Prawica Porozumienie Jarosława Gowina).
Audio
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz rozmawia z dziennikarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie, w którym odbyły się konsultacje płacowe z minister edukacji Anną Zalewską. Warszawa, 10.01.2019.
Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz rozmawia z dziennikarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialogu w Warszawie, w którym odbyły się konsultacje płacowe z minister edukacji Anną Zalewską. Warszawa, 10.01.2019. Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska spotkała się w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" z przedstawicielami Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", a następnie z przedstawicielami ZNP, OPZZ i Forum Związków Zawodowych.

Po spotkaniu minister mówiła m.in., że w budżecie państwa znalazły się dodatkowe środki na sfinansowanie podwyżek wynagrodzeń nauczycieli, w sumie ma to być 6,5 mld zł w latach 2018-2020. Przypomniała, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wynagrodzenia nauczycieli w ciągu trzech lat mają wzrosnąć o 15,8 proc. – o 5,35 proc. wzrosły w ubiegłym roku, w tym roku mają wzrosnąć o 5 proc. i o kolejne 5 proc. w przyszłym roku.

- Zarząd Krajowy Wolnego Związku Zawodowego "Solidarność – Oświata", należącego do Forum Związków Zawodowych, w piątek jednogłośnie podjął decyzję o wszczęciu procedur sporu zbiorowego. Jak powiedział przewodniczący związku Sławomir Wittkowicz, decyzja zarządu to efekt fiaska rozmów z MEN.

Według ZNP, FZZ i Solidarności minister nie przedstawiła żadnej nowej propozycji w sprawie podwyżek.

W audycji dyskutowano także o możliwych kandydaturach opozycji na premiera i prezydenta oraz o odstrzale dzików w związku z epidemią ASF.  

Rozmawiał Jan Białostocki.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 13.01.2019

Godzina emisji: 11:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy związkowców z minister edukacji zakończone bez rezultatów

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:44
Rozmowy minister edukacji narodowej z przedstawicielami związków zawodowych w sprawie rozporządzenia płacowego dla nauczycieli zakończyły się bez porozumienia. Minister Anna Zalewska spotkała się z reprezentantami Związku Nauczycielstwa Polskiego, Forum Związków Zawodowych oraz oświatowej "Solidarności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Negocjacje związków zawodowych nauczycieli z MEN. Publicysta: podwyżka 1 tys. zł kosztowałaby budżet 18 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 19:43
– Słyszymy, że strajk dotyczy braku młodych nauczycieli, a za chwilę otrzymujemy informację o żądaniu podwyżki 1 tys. zł – powiedział Jakub Pacan. Publicysta "Tygodnika Solidarność" odniósł się w ten sposób do postawy związków zawodowych nauczycieli, których przedstawiciele spotkali się w czwartek z minister edukacji narodowej Anną Zalewską.
rozwiń zwiń