X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 17:43
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. O dacie zdecyduje rodzina zmarłego prezydenta Gdańska. Prezydent dodał, że wczorajsze zabójstwo to "cios w naszą wspólnotę, wspólnotę ludzi, którzy po prostu chcą czynić dobro” i że miał on miejsce w chwili szczególnej.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: PAP/Leszek Szymański

Spotkanie prezydenta z dziennikarzami zaczęło się minutą ciszy. Prezydent mówił, że konsultował kwestię żałoby narodowej z przedstawicielami stronnictw politycznych, których zaprosił na spotkanie do pałacu prezydenckiego. 

Prezydent mówił także, że gdy prosił o spotkanie przedstawicieli stronnictw politycznych, chciał by wszyscy wzięli udział w marszu przeciwko przemocy i wrogości w mieście Pawła Adamowicza, w Gdańsku. Jednak gdy przyszła wiadomość o śmierci Pawła Adamowicza, stwierdził, że stosowniejszy będzie udział polityków w pogrzebie Pawła Adamowicza, jeśli taka będzie wola rodziny.

Andrzej Duda prosił o rachunek sumienia wszystkich, by przemyśleli swoje zachowania, to co piszą, i spojrzenie na to pod kątem wspólnoty, która "na różne sposoby jest niszczona, a której bardzo potrzebujemy".  Andrzej Duda zaapelował o szacunek wobec wielkiego polityka, wielkiego obywatela Gdańska, mówił, że mieszkańcy Gdańska z pewnością dziękują mu za to, co zrobił dla nich i dla miasta przez ostatnie lata.

Prezydent Gdańska od ponad 20 lat

Prezydent Andrzej Duda mówił, że Paweł Adamowicz był prezydentem jednego z najważniejszych miast w Polsce, co nadawało jego działalności politycznej wymiar ogólnokrajowy.

- Był od prawie 21 lat prezydentem Gdańska, Gdańszczanie po raz kolejny powierzyli mu ostatnio ten zaszczytny urząd. Świadczy to o tym, że byli zadowoleni z jego służby publicznej. Doceniali go jako człowieka, który przez ostatnie 20 lat przyczynił się do rozwoju miasta. Skutecznie przeprowadził Euro 2012. (Że doceniali go jako człowieka) dzięki któremu w mieście było wiele inwestycji, każdy kto był w ostatnich latach w Gdańsku może powiedzieć, że to miasto, które rozkwita – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że trudno się pogodzić z odejściem Pawła Adamowicza. Dodał, że został zamordowany przez kryminalistę, skazanego za napady rabunkowe. Zaznaczył, że do zabójstwa doszło w szczególnej chwili, bo WOŚP łączy wielu ludzi, zwłaszcza młodych, ”we wspólnotowym czynieniu dobra, zbieraniu funduszy na pomoc dla dzieci i dla polskich szpitali, żeby były lepiej wyposażone”.

- W czasie tego wielkiego wydarzenia, na scenie w Gdańsku, morderca wychodzi i zabija prezydenta miasta, który raduje się razem z mieszkańcami, z tego że kolejna akcja pomocowa jest tak wspaniale prowadzona, jest chyba dla nas wszystkich niezwykle poruszające – mówił.

- Można powiedzieć, że był to cios w naszą wspólnotę, wspólnotę ludzi, którzy po prostu chcą czynić dobro – dodał Andrzej Duda.

Dodał, że doszło do niewyobrażalnego zła i modli się za jego duszę i rodzinę Pawła Adamowicza.

***

AgKm/ PolskieRadio24.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 20:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, raniony nożem podczas wczorajszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. Poniżej zapis relacji na żywo na portalu PolskieRadio24.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje Paweł Adamowicz. Lekarz: mimo wszelkich starań nie udało się go uratować

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 14:50
Śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie zapobiegły wysiłki personelu medycznego, powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:20
Składam rezygnację z funkcji szefa - prezesa zarządu fundacji WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak na konferencji po śmierci prezydenta Gdańska. - Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji - mówił Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat polityki wyraża żal i wspomina Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują na Twitterze kondolencje rodzinie zmarłego prezydenta Gdańska. Paweł Adamowicz, zaatakowany wczoraj przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zmarł w szpitalu uniwersyteckim w Gdańsku. 
rozwiń zwiń