X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rezygnacja Jerzego Owsiaka z funkcji prezesa Fundacji WOŚP. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:25
Po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Jerzy Owsiak zrezygnował z funkcji prezesa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego decyzję w "Debacie poranka" komentowali: Tomasz Żółciak (Dziennik Gazeta Prawna), Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie) i Mirosław Skowron (Super Express).
Audio
  • 15.01.19 Debata poranka: Tomasz Żółciak, Jacek Liziniewicz i Mirosław Skowron
Jerzy Owsiak podczas konferencji podsumowującej 27. Finał WOŚP
Jerzy Owsiak podczas konferencji podsumowującej 27. Finał WOŚP Foto: PAP/Radek Pietruszka

- Składam rezygnację z funkcji szefa - prezesa zarządu fundacji WOŚP - powiedział w poniedziałek Jerzy Owsiak na konferencji po śmierci prezydenta Gdańska. - Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji - mówił Jerzy Owsiak.

Zdaniem Jacka Liziniewicza rezygnacja Owsiaka ma kilka powodów. - Przede wszystkim jest tak, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to Jerzy Owsiak. A to, co się zdarzyło w niedzielę będzie rzutować na Orkiestrę. Nie da się tego oddzielić. Wydaje mi się, że decyzja została podjęta w emocjach. Kalkulacja zapewne była taka, że nic nie będzie już po tym wydarzeniu takie samo. Chyba jest to też kwestia odpowiedzialności. Bo organizacja WOŚP -  jej eventów, ale również Przystanku Woodstock - była taka "na granicy". Zawsze były przepychanki między służbami a organizatorem w kwestii tego, ilu powinno być ochroniarzy, a ile pokojowego patrolu. Przeważnie po stronie WOŚP-u był z tego rechot. I tak było do momentu, aż się coś rzeczywiście stało – powiedział publicysta.

Mirosław Skowron natomiast zaznaczył, że "Owsiak poczuł się odpowiedzialny - w związku z tym, że WOŚP jest instytucją mocno spersonifikowaną". - Wszyscy wiedzą, że WOŚP to Owsiak, a Owsiak to WOŚP. Doszło do tragedii na jednej z głównych scen, za którą teoretycznie odpowiadał WOŚP. Zaczęło się mówić o tym, że zostało to zorganizowane nie tak jak powinno, że nie zgłoszono imprezy masowej. I Owsiak podał się do dymisji. Ale moim zdaniem popełnił błąd. Jeżeli podaje się do dymisji w takiej chwili, to daje asumpt do tego, żeby była ta "nawalanka" – że winien jest PiS, a z drugiej strony - że winien jest Owsiak – podkreślił dziennikarz.

Tomasz Żółciak powiedział, że z jednej strony rozumie Jerzego Owsiaka. - A z drugiej strony nie bardzo. Dlaczego taka decyzja została podjęta właśnie teraz? Wydaje się, że czystsza sytuacja byłaby wtedy, gdyby na przykład Orkiestra podsumowała tegoroczną zbiórkę, powiedziała na co zostaną wydane pieniądze i zrobiła zamknięcie tego finału. To decyzja podjęta w emocjach. Jurek Owsiak jest osobą charyzmatyczną, ale za tą charyzmą idą też emocje. Obawiam się trochę o przyszłość Orkiestry, bo WOŚP Jurkiem stoi. Mam nadzieję, że Jurek jeszcze przemyśli tę decyzję – zaznaczył.

Więcej tematów w całej audycji.

Debatę prowadziła Dorota Kania.

Polskie Radio 24/bartos

-------------------------

Data emisji: 15.01.19

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz nie żyje. "To tragedia i wielkie zło"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 18:00
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor do spraw lecznictwa gdańskiej placówki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Owsiak rezygnuje z funkcji szefa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 15:20
Składam rezygnację z funkcji szefa - prezesa zarządu fundacji WOŚP - powiedział Jerzy Owsiak na konferencji po śmierci prezydenta Gdańska. - Nie będąc już szefem fundacji, będę dla niej pracował, ale nie będę podejmował decyzji - mówił Jerzy Owsiak.
rozwiń zwiń