more_horiz
Wiadomości

Aleksandra Dulkiewicz: przyjęłam propozycję objęcia funkcji komisarza w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:55
- Przyjęłam propozycję szefa KPRM Michała Dworczyka i wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha dotyczącą objęcia funkcji komisarza w Gdańsku - poinformowała wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz. Zaznaczyła, że formalności związane z objęciem przez nią obowiązków będą musiały potrwać.
Aleksandra Dulkiewicz
Aleksandra Dulkiewicz Foto: PAP/Adam Warżawa

- Dziś otrzymałam telefon od szefa KPRM Michała Dworczyka, rozmawiałam też z wojewodą Dariuszem Drelichem, którzy zaproponowali mi funkcję komisarza; ja tę funkcję przyjęłam - oświadczyła Dulkiewicz.

Zaznaczyła zarazem, że "różne formalności" związane z objęciem przez nią tej funkcji "będą musiały jeszcze chwilę potrwać".

Aleksandra Dulkiewicz podkreśliła, że do dnia pogrzebu (który prawdopodobnie odbędzie się w sobotę) w Gdańsku będzie obowiązywać żałoba. - Będziemy apelowali do organizatorów różnych wydarzeń, żeby starali się uszanować ogłoszoną żałobę - wskazała.

Wiceprezydent Gdańska podziękowała za wszystkie wyrazy współczucia, solidarności, dobrych myśli. - Przede wszystkim w imieniu rodziny pana prezydenta - żony Magdaleny, córek Antoniny i Teresy oraz brata Piotra i rodziców - Ryszarda i Teresy - mówiła Dulkiewicz. Zaapelowała jednocześnie o uszanowanie prywatności rodziny.

- Dziękujemy za wszystkie głosy wsparcia płynące z całego miasta, z całej Polski, Europy i świata. Dziękuję także licznym miastom, które wczoraj (w poniedziałek) zorganizowały marsze milczenia - zaznaczyła wiceprezydent Gdańska.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Gdańsk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak