X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wpływ zdrowia psychicznego oskarżonego na wyrok sądu. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 22:03
Czy osoby odsiadujące wyrok mogą być leczone psychiatrycznie? Kiedry zdrowie psychiczne wpływa na decyzję sądu? Sprawę komentowali goście Polskiego Radia 24: adwokat Piotr Wojtaszak, pełnomocnik prawny m.in. osób poddanych detencji sądowej oraz dr Paweł Moczydłowski, kryminolog, były dyrektor Centralnego Zarządu Zakładów Karnych w Ministerstwie Sprawiedliwości.
Audio
  • 15.01.19 Jak zdrowie psychiczne oskarżonego wpływa na wyrok sądu?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ OFFFSTOCK

Mecenas Piotr Wojtaszak zauważył, że w zakładach karnych wyroki odsiadują osoby, które powinny być umieszczone w zakładach psychiatrycznych. - Czasami w toku postępowania sądowego ciężko jest zdiagnozować dana osobę, postawić rozpoznanie czy jest chora psychicznie bądź zaburzona. Zdarza się, że okazuje się to dopiero na etapie odbywania kary. Służba więzienna i personel medyczny mogą oczywiście podjąć wówczas stosowne czynności - powiedział adwokat.

Paweł Moczydłowski przypomniał, że Stefan W. z formalnego punku widzenia trafił do zakładu karnego zdrowy psychicznie. - Łagodniejszą karę otrzymał, dlatego że był młody. Potem z jakichś powodów znalazł się na oddziale, gdzie próbowano zdiagnozować jego kondycję psychiczną. Stwierdzenie schizofrenii paranoidalnej jest bardzo poważną diagnozą - przypomniał kryminolog.

W niedzielę wieczorem 27-letni Stefan W. podczas finału WOŚP w Gdańsku wtargnął na scenę i kilkakrotnie ugodził nożem prezydenta Adamowicza. Zamachowca zatrzymano na scenie. Samorządowiec przeszedł pięciogodzinną operację. Lekarze informowali, że jego urazy "były bardzo ciężkie", wymieniali "poważną ranę serca, ranę przepony i rany narządów wewnątrz jamy brzusznej". W poniedziałek krótko przed godz. 15 Centrum poinformowało, że prezydent Adamowicz zmarł.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Kulisy spraw prowadził Łukasz Kurtz-Królikiewicz.

PR24/PAP/ras

_________________

Data emisji: 15.01.2019

Godzina emisji: 19:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego: przegrywamy z naturą

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 20:07
- Najwięcej jest pojedynczych wypadków. Najczęściej powstają w wyniku błędu ludzkiego, górników często gubi rutyna. Katastrofa jak w Karwinie była spowodowana wybuchem metanu, skutki były opłakane, a szanse na przeżycie niewielkie - mówi w Polskim Radiu 24 Piotr Buchwald, prezes Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego i uczestnik akcji ratunkowej w czeskiej kopalni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: Nord Stream 2 to projekt antyeuropejski

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 19:50
Budowa nitki przez Bałtyk idzie zgodnie z planem. Obecnie jest gotowych około 400 km gazociągu. – To projekt antyeuropejski. Stanie się on kolejnym czynnikiem nacisku geopolitycznego. Nie tylko na Ukrainę, ale przede wszystkim na Europę Środkowo-Wschodnią – powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski, ekspert do spraw bezpieczeństwa energetycznego, były wiceprezes spółki PGNiG.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Sarzyńska: potrzebne jest obniżenie temperatury w polityce

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2019 19:31
 - Byłoby bardzo dobrze, gdyby z tego tragicznego wydarzenia wynikło jakieś dobro, czyli wyhamowanie wzajemnych antagonizmów; dłuższa chwila refleksji, która obniżyłaby temperaturę w polityce - powiedziała w audycji Kulisy Spraw Anna Sarzyńska, dziennikarka Telewizji Polskiej. W Gdańsku, po ataku nożownika, zmarł prezydent tego miasta, Paweł Adamowicz. 
rozwiń zwiń