X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Stan klęski żywiołowej w Beskidach? Zagrożenie lawinowe i fatalne warunki pogodowe

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 11:40
W Beskidach warunki są bardzo trudne. Na Babiej Górze obowiązuje wysoki, trzeci stopień zagrożenia lawinowego.
Audio
Zima w Beskidach
Zima w Beskidach Foto: PAP/Andrzej Grygiel

Na Żywiecczyźnie śnieg zablokował drogi do położonych wyżej w górach przysiółków. Wójt Ujsół Tadeusz Piętka poinformował, że od rana na tych trasach pracuje pług wirnikowy. Potrzeba jednak dwóch, a nawet trzech dni, żeby wszystkie drogi zostały udrożnione. 

- Przestaje padać. Sytuacja się normuje. Skierowaliśmy sprzęt do udrożnienia zablokowanych dróg do wyżej położonych przysiółków. Pracuje tam m.in. pług wirnikowy. Jeśli nie będzie padał śnieg, a takie są prognozy, potrzebujemy dwóch, maksymalnie trzech dni, żeby wszystko odkorkować - powiedział wójt Ujsół Tadeusz Piętka. 

W Ujsołach zasypane były drogi do położonych wyżej i głębiej w górach kilkunastu przysiółków w sołectwach Glinka, Soblówka i Złatna. Dojść tam można piechotą. W gminie Rajcza od dostępu do głównych dróg odcięte były przysiółki w okolicach Zwardonia, Rycerki Górnej i Soli. Wszędzie zapewniona jest łączność telefoniczna, dostawy energii elektrycznej oraz wody. 

Policjanci z Żywca poinformowali, że w środę rano na głównych drogach nie było większych utrudnień, były czarne. Na szosach niższej kategorii odśnieżania można leżało błoto pośniegowe. Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podał, że na drogi krajowe w województwie śląskim wyjechało 12 pojazdów do zimowego utrzymania. 

🌧️lub🌧️ze🌨️ w całym kraju z wyłączeniem POM

Koleje Śląskie poinformowały w środę, że z powodu trudnych warunków atmosferycznych na terenach podgórskich pociągi do stacji Zwardoń jeżdżą ze zmniejszoną prędkością. Przewoźnik zaznaczył, że w sytuacjach awaryjnych autobusowa komunikacja zastępcza nie będzie wprowadzona z uwagi na nieprzejezdne lokalne drogi. 

Zagrożenie lawinowe występuje w miejscach, gdzie intensywne opady oraz silny wiatr, głównie z kierunku zachodniego, odłożył i uformował deski śnieżne. Dotyczy to głównie żlebów, kociołków, zagłębień terenowych oraz miejsc za przełamaniami terenu. Wyzwolenie lawiny jest możliwe już przy małym obciążeniu dodatkowym przede wszystkim na stromych stokach. Możliwe jest samorzutne zejście średnich, a sporadycznie także dużych lawin. 

Babiogórski Park Narodowy zaapelował, aby turyści zrezygnowali w najbliższych dniach z wycieczek na jego terenie. Podwyższone zagrożenia wystąpienia zjawisk lawinowych występuje także w kopule szczytowej Pilska, zwłaszcza w zagłębieniach terenowych na stronach zawietrznych.

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego odradza turystom piesze wędrówki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 16:33
- W Gorczańskim Parku Narodowym i w całych Gorcach panują bardzo trudne zimowe warunki terenowe - poinformował w poniedziałek dyrektor GPN Janusz Tomasiewicz. Odradza piesze wędrówki do ustabilizowania się pogody. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogoda: ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu, silnym wiatrem i zamieciami

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 06:39
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek rano ostrzeżenia dla dziewięciu województw - przed silnym wiatrem, intensywnymi opadami śniegu oraz zamieciami i zawiejami śnieżnymi. Wiatr będzie wiał w porywach 90 km/h.
rozwiń zwiń