more_horiz
Wiadomości

Prognoza pogody: pochmurny czwartek, na Pomorzu może wiać silny wiatr

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 05:55
Czwartek będzie pochmurny, miejscami opady deszczu i śniegu, nad morzem należy się spodziewać silnego wiatru. Najzimniej na Podlasiu, 1 st. C.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Jak informuje IMGW krańce zachodnie oraz południowo-wschodnia Europa są w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem układów niżowych. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Danią i Estonią, w jego ciepłym wycinku. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszcza się stopniowo chłodny front atmosferyczny, za którym napływa nieco chłodniejsze polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 988 hPa i będzie nieznacznie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie, Pomorzu oraz na obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na Podlasiu, około 5 st. w centrum do 7 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach wiatr w porywach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Opady w nocy

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, przechodzące od zachodu kraju w deszcz ze śniegiem i śnieg. Na Pomorzu prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm, w Sudetach o 5 cm. Na północy kraju opady śniegu będą miejscami ograniczać widzialność poniżej 300 m. Temperatura minimalna od -3 st. do 1 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, południowo-zachodni, na Pomorzu i wybrzeżu skręcający na północno-zachodni. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże, wieczorem możliwe większe przejaśnienia. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a nad ranem możliwy śnieg. Temperatura minimalna około 1 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak