X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef EBU: potrzebujemy zawodowych, wyspecjalizowanych dziennikarzy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 21:06
- Powinniśmy chronić profesjonalne dziennikarstwo. Takie, które jest godne zaufania - powiedział Dyrektor Generalny Europejskiej Unii Nadawców (EBU) Noel Curran w rozmowie z redaktorem naczelnym portalu PolskieRadio24.pl Piotrem Chęcińskim. Mówił też o fake newsach, sile, ale i braku nadzoru nad mediami społecznościowymi oraz recepcie na przyciągnięcie młodego odbiorcy przez tradycyjne media. Na tym polu z uznaniem wypowiedział się o działaniach serwisu PolskieRadio24.pl.

Noel Curran podkreślił, że jednym z najważniejszych problemów współczesnych dziennikarzy jest walka z fake newsami, czyli fałszywymi informacjami. - Myślę, że jest to element społecznej odpowiedzialności. Wpływ tego zjawiska, zwanego także dezinformacją, jest bardzo głęboki na wybory, które obserwujemy, jak też na relacje z codziennych wydarzeń, więc dla mnie jest to odpowiedzialność społeczna - powiedział szef EBU. Podkreślił, że szczególną odpowiedzialność ponoszą platformy mediów społecznościowych, ponieważ większość fake newsów jest rozpowszechnianych za ich pomocą. - Samoregulacja w tym zakresie nie jest wystarczająca. Potrzebne są kontrole i regulacje prawne - ocenił. 

Szef EBU docenił powszechną możliwość komentowania i publikowania opinii przez internet. Zwrócił jednak uwagę, że w przypadku takiego przekazu ciężko stwierdzić, czy jego nadawca jest godny zaufania. - Potrzebujemy zawodowych, wyspecjalizowanych dziennikarzy - stwierdził, wskazując też na szczególną rolę dziennikarstwa śledczego. 

Jak zauważył, młodzi ludzie odwracają się od telewizji na rzecz przekazu cyfrowego i to w niego media muszą inwestować. - Ważne jest, aby znać swoich odbiorców, dopilnować by treść była dostępna na platformie cyfrowej i w ogóle była łatwo dostępna - powiedział Curran. - Nie możemy wykluczać naszych odbiorców ze względu na wiek. Potrzebujemy ludzi, którzy potrafią posługiwać się cyfrowym językiem - podkreślił.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu.

IAR/fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak