more_horiz
Wiadomości

Oblodzenia na drogach. Ostrzeżenia dla kilku województw

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:14
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed oblodzeniami w północnej części Polski. Ostrzeżenia dotyczą województw zachodniopomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, północnej części wielkopolskiego i większości kujawsko-pomorskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w piątek rano, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: LeManna/Shutterstock

Jak podała GDDKiA, na sieci dróg krajowych pracuje 409 pojazdów do zimowego utrzymania.

Śliskość i błoto pośniegowe utrudnią podróżowanie kierowcom w województwie małopolskim, dolnośląskim, warmińsko-mazurskim oraz w lubuskim.

W województwach: podlaskim, pomorskim, śląskim, małopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, dolnośląskim, zachodniopomorskim i lubuskim występują utrudnienia w postaci opadów śniegu i śniegu z deszczem.

Mżawka lub deszcz występują na terenie całego kraju z wyjątkiem województwa pomorskiego, lubelskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

Według GDDKiA w ciągu dnia możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na Suwalszczyźnie, Mazurach, Kujawach, Pomorzu Wschodnim oraz w Karpatach prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej do 5 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. do 2 st., na terenach podgórskich od -3 st. do -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wschodzie osiągnie w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 80 km/h. Miejscami wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prognoza pogody: będzie pochmurno z przelotnymi opadami śniegu. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 06:40
Piątek będzie pochmurny. Miejscami możliwe są przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na terenach podgórskich od -3°C do -1°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, tylko na wybrzeżu dość silny. IMGW wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem.
rozwiń zwiń