X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Apele o tonowanie emocji po śmierci Pawła Adamowicza

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 13:36
- Polacy powinni domagać się od polityków tonowania emocji. To dzisiaj ważniejsze niż przedstawianie własnych poglądów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, politolog z Polskiej Akademii Nauk. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli również prof. Kazimierz Kik, politolog Uniwersytet Jana Kochanowskiego oraz Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej.
Audio
  • 18.01.19 Apele o tonowanie emocji po śmierci Pawła Adamowicza. Komentarz prof. Kazimierza Kika
  • 18.01.19 Apele o tonowanie emocji po śmierci Pawła Adamowicza. Komentarz prof. Michała Kleibera
  • 18.01.19 Apele o tonowanie emocji po śmierci Pawła Adamowicza. Komentarz Marka Wróbla
Apele o powstrzymanie się od nienawistnych komentarzy nie tylko w internecie mają związek ze śmiercią prezydenta Gdańska.
Apele o powstrzymanie się od nienawistnych komentarzy nie tylko w internecie mają związek ze śmiercią prezydenta Gdańska. Foto: PAP/Adam Warżawa

Prezydent Andrzej Duda apeluje o rachunek sumienia w sprawie mowy nienawiści. Apele o powstrzymanie się od nienawistnych komentarzy nie tylko w internecie mają związek ze śmiercią prezydenta Gdańska. 

- Obserwujemy rozpad państwa na dwie części pod względem emocjonalnym. Politycy, którzy zaogniają ten spór polityczny, igrają według mnie z ogniem. To bardzo poważna sprawa. Wszyscy widzimy, że ani po jednej, ani po drugiej stronie, nie pada jakiekolwiek słowo pochwały. Cokolwiek by nie było czyimś ewidentnym osiągnięciem, to nigdy jego przeciwnicy polityczni nie powiedzą: tak, zrobiliście to dobrze - mówił prof. Michał Kleiber.

- Nie podoba mi się, że cała sfera polityczna, być może poza kilkoma hejterami, którzy na co dzień są w parlamencie, przy okazji śmierci Pawła Adamowicza, przyjęła doktrynę walki z językiem nienawiści. Uważam, że z codzienną solidarnością Polaków wcale nie jest wcale tak źle. Nie jesteśmy krajem o jakimś bardzo wysokim poziomie konfliktu wewnętrznego. Konflikt jest kreowany przez polityków, a jeszcze bardziej przez ośrodki przekazu medialnego. Nikt w miastach i miasteczkach nie skacze sobie do gardeł z powodów politycznych - mówił Marek Wróbel. 

- Co można zrobić gorszego w polityce, niż to żeby krwią pana Adamowicza rysować sobie kształt kariery politycznej? Brutalnie powiem, że tak to niestety wygląda. Jako Polacy jesteśmy w takiej sytuacji, takim pomieszaniu, że nawet jeżeli okaże się, że Paweł Adamowicz był przypadkową ofiarą i będzie to udowodnione, to naród i tak w to nie uwierzy - powiedział prof. Kazimierz Kik - Jeżeli potwierdzą się informacje dotyczące planów Stefana W. ws. dokonania czegoś w Warszawie, okaże się, że Paweł Adamowicz, był ofiarą przypadkową. - dodał.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/PAP

_____________________

Data emisji: 18.01.19

Godzina emisji: 10:35; 11:05

Zobacz więcej na temat: Paweł Adamowicz polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak