more_horiz
Wiadomości

Córka prezydenta Adamowicza: opiekuj się nami i Gdańskiem tam w niebie

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 15:01
Kocham cię bardzo i wiem, że ani ja, ani nikt tutaj zebrany, nie zapomni o tobie; proszę, opiekuj się nami i całym Gdańskiem tam w niebie - powiedziała w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku córka tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, Antonina.
Żona zmarłego Magdalena Adamowicz (L) i córka Antonina
Żona zmarłego Magdalena Adamowicz (L) i córka AntoninaFoto: PAP/Adam Warżawa

Wspominając ojca podczas uroczystości pogrzebowych Antonina Adamowicz dziękowała mu za całe jego życie, które spędził z rodziną i z Gdańskiem, a także m.in. za to, że nauczył ją "miłości do książek, historii i ciekawości świata".

Podziękowała ojcu także za "wspólne długie rozmowy", w tym te ostatnie, w których - jak mówiła Antonina Adamowicz - przedyskutowali m.in. jej plany na przyszłość.

- Kocham cię bardzo i wiem, że ani ja, ani nikt tutaj zebrany, nie zapomni o tobie; proszę, opiekuj się nami i całym Gdańskiem tam w niebie - dodała szesnastoletnia córka zamordowanego prezydenta Gdańska. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Magdalena Adamowicz: wierzę, że dobro rozleje się dalej, że skończy się fala nienawiści

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 14:42
Pawle, zachęcałeś do czynienia dobra tu, w małej ojczyźnie, w Gdańsku; wierzę, że to dobro rozleje się dalej, że podziały zaczną się zacierać, że skończy się fala nienawiści - mówiła w sobotę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku Magdalena Adamowicz żegnając zmarłego męża.
rozwiń zwiń