X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

MON: od 1 lutego podwyżki dla żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 19:54
Od 1 lutego, z wyrównaniem od 1 stycznia, żołnierze Wojska Polskiego otrzymają wyższe wynagrodzenia. Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, na najwyższe od lat podwyżki resort przeznaczył 710 milionów złotych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

W zależności od stopnia, wynagrodzenia żołnierzy wzrosną średnio o kwoty od 200 zł do 550 złotych. Największe podwyżki otrzymają szeregowcy oraz żołnierze korpusu podoficerskiego. Od 410 do 550 złotych. Nieco mniejsze oficerowie - do 530 złotych. Generałowie zarobią od 200 do 350 złotych więcej. 

W wydanym komunikacie MON informuje, że wzrost uposażeń to efekt działań podjętych na rzecz podniesienia prestiżu zawodu zawód żołnierza, wzrost "konkurencyjności wobec innych [zawodów], także pod względem zarobków i perspektyw". 

Ustawa o modernizacji i finansowaniu Sił Zbrojnych z lipca 2017 roku przewiduje stopniowe zwiększanie wydatków na obronność do 2,1 procent PKB w 2020 roku, a docelowo do minimum 2,5 procent w roku 2030. 

dcz

Zobacz więcej na temat: POLSKA MON armia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak