more_horiz
Wiadomości

Najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 22:06
- Koalicję Europejską tworzą politycy przeszłości. Taktyka Grzegorza Schetyny jest błędna - mówił Roman Mańka (fundacja Fibre). - Nie sądzę, by taśmy Kaczyńskiego miały wpływ na bieżącą politykę - powiedział profesor Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Goście PR24 komentowali ostatnie wydarzenia polityczne.
Audio
  • 1.02.19 Najważniejsze wydarzenia polityczne tygodnia. Komentarze
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/RTyszkiewicz

Roman Mańka zauważył, że politycy Koalicji Europejskiej symbolizują przeszłość a nie zmianę pokoleniową. - Wydawałoby się, że jeżeli tworzy się ugrupowanie o różnych nurtach politycznych to poparcie dla takiego bloku powinno wzrosnąć. Przewiduję, że to porozumienie nie wzmocni Koalicji Europejskiej, ale zwiększy szanse innych ugrupowań np. Ruchu Biedronia - podkreślił Roman Mańka.  

Andrzej Gil zauważył, że wątek taśm opisywany w "Gazecie Wyborczej" to próba gry politycznej. – Za kilka dni sprawa przejdzie do historii, które być może ktoś wykorzysta w przyszłości. Trzeba gigantycznego problemu, który by wywrócił scenę polityczną. Tego typu publikacje nie wpłyną na decyzje wyborcze - zwrócił uwagę ekspert.

Polskie Radio 24/ras

--------------------------------

Data emisji: 1.02.2019

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poseł PSL o publikacji "GW": dziwię się, że do tego nagrania doszło

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 18:11
- Wizerunek prezesa PiS, jako człowieka nieporadnego, jeśli chodzi o ekonomię, upadł - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń