X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Joanna Knapińska: Polska w czołówce krajów przyjaznych start-upom

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 14:35
- Nowy rodzaj spółki kapitałowej ma łączyć w sobie zalety zarówno spółki akcyjnej z prostotą założenia i funkcjonowania charakterystyczną dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i jednoosobowej działalności gospodarczej. Zależało nam na tym, aby nowa spółka była prosta w funkcjonowaniu oraz elastyczna – mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Knapińska z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Audio
  • 06.02.19 Joanna Knapińska o wprowadzeniu Prostej Spółki Akcyjnej
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay/CC0

Rząd poparł projekt ustawy wprowadzającej Prostą Spółkę Akcyjną (PSA). Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz liczy, że wprowadzenie Prostej Spółki Akcyjnej zachęci inwestorów zagranicznych do inwestowania w polskie spółki innowacyjne. Według minister nowe rozwiązanie może wejść w życie od początku marca przyszłego roku. Chodzi o projekt noweli Kodeksu spółek handlowych, która wprowadzi nowy rodzaj spółki. Emilewicz zaznaczyła jednocześnie, że nowe rozwiązanie prawne będzie skierowane nie tylko do innowatorów, ale będzie formą prawną otwartą dla wszystkich.

Joanna Knapińska podkreślała prostotę i elastyczność funkcjonowania nowego rodzaju spółek. - Prostota ma się objawiać łatwością rejestracji, która ma być możliwa 24 godziny na dobę, online. Elastyczność funkcjonowania polega na tym, że nie wprowadzamy ograniczeń tam, gdzie nie musi ich być, będzie można np. wykorzystywać środki komunikacji elektronicznej przy podejmowaniu uchwał. Nowa forma prawna uzupełnia krajobraz prawa spółek, nie chcieliśmy wprowadzać modyfikacji w podmiotach już istniejących. Naszym zamiarem było wprowadzenie narzędzia, które umożliwi właśnie start-upom rozpoczęcie działalności w sposób łatwiejszy, niż przy obecnie obowiązujących regulacjach prawnych. Chcieliśmy zebrać to, co było najprostsze i najłatwiejsze dla nowych przedsiębiorstw. Polska jest w czołówce krajów na świecie najbardziej przyjaznych start-up-om, ten trend chcemy podtrzymać – podkreślała.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Anna Grabowska.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 06.02.2019

Godzina emisji: 14:06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prosta spółka akcyjna: wynalazcy i innowatorzy założą spółkę akcyjną już za złotówkę i w ciągu 24 godzin

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 12:16
Rząd przyjął projekt ustawy o prostej spółce akcyjnej. Dzięki niej do założenia nowej firmy technologicznej wystarczy przysłowiowa złotówka, a jej zarządzanie będzie prostsze i mniej kosztowne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prosta spółka akcyjna. Jest projekt, będzie mniej biurokracji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 13:30
Rząd przyjął projekt ustawy o prostej spółce akcyjnej. To nowa forma prowadzenia działalności gospodarczej dla młodych firm technologicznych. Do minimum ma być odchudzona biurokracja.
rozwiń zwiń