more_horiz
Wiadomości

Piotr Misiło: tylko zjednoczona opozycja może nam dać gwarancję zwycięstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 18:35
Czasy w polityce są dzisiaj absolutnie nadzwyczajne, PiS zmienił reguły gry na polskiej scenie politycznej. Mamy mocny byt jakim jest PO, która skupia wiele organizacji, absorbuje je. Wierzę, że za chwilę będzie wspólna koalicja z PSL i SLD, także z tym, co z Nowoczesnej zostało, to też jest wartość – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Piotr Misiło, członek klubu poselskiego Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej.

Według sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN partia Roberta Biedronia może liczyć na 14 proc. poparcie. Wiosna znalazła się na trzecim miejscu w sondażu za koalicją Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski (29 proc.), oraz za Koalicją Obywatelską (20 proc.).

Poseł odniósł się do wypowiedzi polityków partii „Wiosna” Roberta Biedronia, którzy nie deklarowali wejścia w koalicję z Platformą Obywatelską. – Żeby pan Biedroń mógł zostać premierem trzeba wygrać wybory parlamentarne i odsunąć Prawo i Sprawiedliwość. Nie powinno się zaczynać polityki od atakowania swoich potencjalnych koalicjantów. Natomiast ostatnie miesiące to frontalny atak, irracjonalny z punktu widzenia strategicznego. To jest myślenie neofitów politycznych, którzy w wielu przypadkach nie rozumieją wszystkich procesów kierujących polityką. Rozumiem Biedronia i wiele razy mówiłem, że jest miejsce na nowy twór po lewej stronie, ale niech to wszystko się stanie po wygranych wyborach – zaznaczył gość audycji.

Piotr Misiło podkreślał konieczność zbudowania koalicji wyborczej. - Najgorszą rzeczą jak może się zdarzyć, to pójście Biedronia do wyborów osobno i sytuacja, gdy zabraknie nam kilu procent czy mandatów by rządzić. Powinniśmy zbudować wielki front demokratyczny, pisałem o tym wielokrotnie. Tylko zjednoczona opozycja może nam dać gwarancję zwycięstwa, matematyka jest nieubłagana – stwierdził.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

Więcej w zapisie rozmowy.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 07.02.2019

Godzina emisji: 17:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Barbara Dolniak: Nowoczesna bardzo liczy na szeroką koalicję w nadchodzących wyborach

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2019 09:15
- Koalicja potrzebna jest w wyborach do Europarlamentu i następnie do Sejmu i Senatu, liczymy na inicjatywę Platformy Obywatelskiej. Chcemy rozmów, propozycji i partnerskich relacji – mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu (Nowoczesna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Olko: zależy nam na stworzeniu wspólnej listy, na lewo od Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 17:14
- Lewicowy blok w wyborach do Europarlamentu miałby szansę na spory sukces. Zależy nam na stworzeniu listy, na lewo od Platformy Obywatelskiej, na lewo od Koalicji Obywatelskiej. Rozmawiamy i z SLD, i z Robertem Biedroniem, a także z mniejszymi ugrupowaniami – powiedziała w Polskim Radiu 24 Dorota Olko, rzecznik partii Razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Maciej Gdula: Wiosna zapowiada się na ważny projekt, który może zmienić Polskę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 09:14
- Najnowszy sondaż pokazuje, że na polskiej scenie politycznej jest miejsce dla nowego ugrupowania i że ludzie uwierzyli Robertowi Biedroniowi - powiedział prof. Maciej Gdula, socjolog i jeden z ekspertów partii Wiosna. W Polskim Radiu 24 rozmowa o nowej inicjatywie byłego prezydenta Słupska i przesłaniu, jakie kieruje do potencjalnych wyborców.
rozwiń zwiń