X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSWiA podsumował kontrole w escape roomach. Ponad 100 zakazów eksploatacji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 16:00
Od 5 stycznia do 7 lutego straż pożarna skontrolowała 520 escape roomów; stwierdzono prawie 2 tys. uchybień dot. bezpieczeństwa przeciwpożarowego i wydano102 decyzje o zakazie eksploatacji lokali - poinformował w piątek szef MSWiA Joachim Brudziński.
Odprawa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. wdrożenia zmian prawnych odnośnie funkcjonowania escape roomów
Odprawa w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji ws. wdrożenia zmian prawnych odnośnie funkcjonowania escape roomówFoto: PAP/Radek Pietruszka

W MSWiA ministrowie rozmawiali z premierem o zmianach w prawie, które mają zwiększyć bezpieczeństwo w pokojach zagadek. Według ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, kontrole przyniosły pozytywne skutki, bo 133 lokale już usunęły wszystkie wykryte nieprawidłowości. - To dowód na to, że ta akcja nie miała na celu utrudniania życia przedsiębiorcom, tylko przyniosła konkretne, wymierne dobro. W ciągu ostatniego miesiąca straż pożarna i inspektorat nadzoru budowlanego skontrolowały ponad pięćset escape roomów - czyli większość tego typu lokali na terenie kraju - powiedział minister. Wykryte nieprawidłowości dotyczyły najczęściej niewłaściwego przygotowania dróg ewakuacyjnych czy braku urządzeń przeciwpożarowych.

Rząd poinformował, że zaczęło już obowiązywać nowe rozporządzenie w sprawie escape roomów. Każdy właściciel takiego lokalu będzie musiał w ciągu trzydziestu dni przeprowadzić kontrolę przeciwpożarową, w tym próbną ewakuację. Kontrole mają być odnawiane co dwa lata.

Premier: wolność i bezpieczeństwo się nie wykluczają

Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz zapowiedziała też wprowadzenie przepisów, które mają ułatwić urzędnikom utworzenie listy wszystkich escape roomów. - Abyśmy w sposób łatwy i prosty identyfikowali te podmioty, ale też by te podmioty stosowały podwyższone standardy ochrony przeciwpożarowej - zaznaczyła Jadwiga Emilewicz. 

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że w kontrolach escape roomów nie chodzi o ograniczenie swobody przedsiębiorców. Podkreślał, że "wolność i bezpieczeństwo się nie wykluczają", jeśli tylko pojawia się odpowiedzialność. - Po stronie wszystkich osób, które prowadzą tego typu działalność gospodarczą, ale też odpowiedzialność ze strony służb i państwa polskiego - mówił premier. 

Kontrole escape roomów zarządzono po wypadku, do którego doszło miesiąc temu w Koszalinie. W jednym z tego typu lokali wyciekł gaz z butli, doszło do pożaru. Zginęło pięć piętnastoletnich uczestniczek gry, pracownik lokalu został ranny.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po tragedii w koszalińskim escape roomie. MSWiA ma projekt zmiany przepisów

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2019 19:53
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji skierowało w środę do opiniowania projekt nowelizacji rozporządzenia mającego wzmocnić ochronę przeciwpożarową budynków, w których prowadzi się działalność gospodarczą o charakterze rozrywkowym, m.in. takich jak escape roomy.
rozwiń zwiń