X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Naimski: Jan Olszewski był człowiekiem odważnym

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 17:19
- Był człowiekiem z gruntu i do szpiku uczciwym. Jego uczciwość przejawiała się także w życiu publicznym - wspominał Piotr Naimski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, o zmarłym byłym premierze Janie Olszewskim.

- Postanowił wyprowadzić Polskę z ograniczającego polską niepodległość kompromisu Okrągłego Stołu - oceniał Piotr Naimski. - Jan Olszewski nie brał udziału w obradach Okrągłego Stołu. Będąc premierem, twardo stał na gruncie pełnej niepodległości Polski. Przejawiło się to bardzo dramatycznie, kiedy zażądał wykreślenia zapisów pozwalających pozostać Rosjanom na terytoriach sowieckich baz w Polsce. Zapis, który był wprowadzony za wiedzą i poparciem ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. Rezultatem było żądanie odwołania rządu. I rząd upadł przegłosowany przez okrągłostołową większość.

Piotr Naimski, obecnie sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od czasów powstania Komitetu Obrony Robotników w drugiej połowie lat 70. współpracował z Janem Olszewskim w działalności opozycyjnej. Mężczyzn łączyła przyjaźń. Naimski był w 1992 roku szefem Urzędu Ochrony Państwa i wspólnie z premierem Janem Olszewskim oraz ministrem spraw wewnętrznych Antonim Macierewiczem przygotowywał ustawę dotyczącą ujawnienia nazwisk tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa wśród osób piastujących najwyższe urzędy w państwie. 

Jan Olszewski, były premier, obrońca w procesach politycznych w PRL i oskarżyciel posiłkowy w procesie morderców ks. Jerzego Popiełuszki zmarł 8 lutego 2019 roku.

- Jan Olszewski odszedł, ale jego przesłanie pozostaje żywe. Polska jest ważna. Dla Polski warto się poświęcić - podsumował Piotr Naimski.

bm


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wywiad z Janem Olszewskim w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 21:00
Polityk, adwokat i publicysta. Człowiek szlachetny, skromny i dyskretny. Były premier i kawaler Orderu Orła Białego będzie gościem Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Olszewski: wybory 4 czerwca wygrało polskie społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 18:44
- W skomplikowanej, uzgodnionej przez strony szczególnej ordynacji Polacy znaleźli sposób na zamanifestowanie swojej woli - mówił w Jedynce były premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Wyszkowski: Jan Olszewski zrobił z "Solidarności" wartość ogólnonarodową

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 14:00
- Zarejestrowanie NSZZ "Solidarność" na terenie całego kraju w 1980 roku to w dużej mierze zasługa osobista Jana Olszewskiego - ocenił Krzysztof Wyszkowski wspominając zmarłego 8 lutego 2019 roku byłego premiera.
rozwiń zwiń