X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Europoseł PiS: rząd Jana Olszewskiego został obalony w haniebnych okolicznościach

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 22:08
- Ideą, która okazała się zwycięska, była jego idea, by Polskę zacumować w strukturach euroatlantyckich i odciąć nasz kraj od brzemienia postkomunistycznego. To się w końcu udało - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 8.02.19 Ryszard Czarnecki: Jan Olszewski zawsze służył Polsce
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości Foto: PR24 / Adam Koniecki

Ryszard Czarnecki zwrócił uwagę, że Jan Olszewski zajmuje ważne miejsce w historii Polski. - Był premierem rządu, który jako pierwszy mówił o Polsce w NATO. To był czas, kiedy tego typu deklaracje uważane były za zbyt śmiałe. W tym samym czasie Lech Wałęsa mówił o NATO-bis. Polska miała wejść do jakiejś rozwodnionej struktury i de facto nie odciąć się od komunizmu - mówił polityk PiS.

Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że Jan Olszewski był jednym z ojców założycieli obozu patriotycznego w Polsce. - Był człowiekiem z pokolenia, które w szkole "oddychało patriotyzmem". Rząd Jana Olszewskiego został obalony w okolicznościach haniebnych. Polska, która szanuje swoje tradycje, narodowe wartości, Polska wrażliwa społecznie, Polska prawa, sprawiedliwa, biało-czerwona to testament Jana Olszewskiego - podsumował polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Gospodarzem programu była Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

PR24

_______________________

Data emisji: 8.02.19

Godzina emisji: 21.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Antoni Macierewicz: Jan Olszewski wiedział, że polityka wymaga twardości, nigdy się nie poddawał

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 13:04
- Jego postawę najlepiej charakteryzowało ostatnie zdanie, które wypowiedział przed śmiercią, a brzmiało ono: "nie mam obowiązku poddać się". Nigdy się nie poddawał - powiedział Antoni Macierewicz o Janie Olszewskim, premierze RP w latach 1991-92, który zmarł w Warszawie w wieku 88 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były szef MON: Jan Olszewski chciał integracji Polski z Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 21:24
- Odszedł człowiek zasłużony i wybitny. Był autorytetem już w czasach PRL. Dzisiaj widzimy, że jego myśl i pomysły były słuszne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń