X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polityka historyczna w działaniach Ministerstwa Obrony Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 10:06
– Istotnie, bardzo ważnym elementem w naszej działalności jest polityka historyczna – powiedział Wojciech Skurkiewicz, wiceminister MON. – Wiemy też, jak współcześnie trudno jest zainteresować młode osoby historią i tym, co mamy pięknego w naszych dziejach – dodał gość Polskiego Radia 24.
Audio
  • 9.02.19 Wojciech Skurkiewicz: „Ważne, by młodzi ludzie szukali bohaterów naszej Ojczyzny, przede wszystkim tych, którzy pozostają anonimowi (…)”.
Minister MON Mariusz Błaszczak przy Ławce Niepodległości
Minister MON Mariusz Błaszczak przy Ławce NiepodległościFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

Ministerstwo Obrony Narodowej włącza się w kształtowanie patriotycznych postaw w polskim społeczeństwie poprzez m.in. angażowanie się w organizację różnych olimpiad i konkursów szkolnych. Wojciech Skurkiewicz podkreślił, że każdy wkład w propagowanie wiedzy historycznej ma ogromne znaczenie.

– Zależy nam na tym, by zachęcać młodych ludzi do tego, by w swoim środowisku i najbliższym otoczeniu poszukiwali bohaterów mających wielkie dokonania na rzecz niezawisłego bytu Rzeczypospolitej. W każdej miejscowości funkcjonuje pamięć o ludziach, którzy walczyli i oddali najwyższą wartość, czyli swoje życie, w obronie naszego państwa. Odszukiwanie bohaterów, często nieznanych szerszej opinii, jest szczególnie ważne i na to właśnie należy zwracać uwagę – podkreślił wiceminister.

Jednym z elementów upamiętniania dokonań Polaków w walce o niepodległość państwa była inicjatywa budowy Ławek Niepodległości. Nawiązują one do 100. rocznicy wyzwolenia się spod zaborczego jarzma. Zostały rozmieszczone w różnych częściach kraju. W to przedsięwzięcie również zaangażowało się Ministerstwo Obrony Narodowej.

– W wielu miejscach ławki zostały przyjęte w sposób bardzo ciepły. To trwały znak tegorocznych obchodów pięknej rocznicy odzyskania niepodległości. Nieprawdą jest, że są to obiekty, które kosztowały setki tysięcy złotych, jak to podkreślały niektóre media. Mam nadzieję, że przez wiele lat pozostaną w architekturze małych społeczności, jako forma upamiętnienia wkładu naszych przodków w zapewnienie Polsce suwerenności – wskazał Wojciech Skurkiewicz.

Ponadto wiceminister MON odniósł się do programu "Strzelnica w powiecie", a także do projektu podwyżek dla cywilnych pracowników ministerstwa.  

Audycję "Cafe Armia" prowadziła Agnieszka Drążkiewicz.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 9.02.2019

Godzina emisji: 8.37

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cafe armia. Kontrowersje wokół projektu "Ławek Niepodległości"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2019 09:11
W październiku 2018 r. Ministerstwo Obrony Narodowej rozstrzygnęło konkurs ofert na budowę "Ławek Niepodległości". Głównym celem projektu było uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O dyskusjach wokół zwycięskiej pracy rozmawiali w PR24 Janusz Janowski, prezes Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokumenty ukazujące bohaterstwo polskich dyplomatów na wystawie w siedzibie ONZ

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 15:30
W genewskiej siedzibie ONZ otworzono wystawę "Paszporty życia". Prezentuje ona działalność tzw. Grupy Berneńskiej. Zrzeszeni w niej polscy dyplomaci i żydowscy działacze uratowali w czasie II wojny światowej co najmniej kilkuset Żydów z całej Europy. O szczegółach funkcjonowania grupy i znaczeniu dokumentów mówił historyk Piotr Dmitrowicz.
rozwiń zwiń