X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sondaż: PiS zdecydowanym liderem, Wiosna zabiera głosy opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 08:09
Pozycja sondażowa Zjednoczonej Prawicy nie ulega znacznej zmianie – wynika z badań IBRiS dla "Rzeczpospolitej" przeprowadzonych 7 i 8 lutego 2019 roku, czyli kilka dni po konwencji na Torwarze. Wejście nowej partii zmienia scenę polityczną, ale głównie po stronie opozycji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Badanie poparcia dla partii politycznych "Rzeczpospolita" przeprowadziła w dwóch wariantach. W pierwszym z nich PiS ma 37,6 proc. W Sejmie byłyby jeszcze Platforma Obywatelska z wynikiem 27,4 proc., PSL, który ma 6,8 proc., oraz Kukiz'15 (6,4) i SLD (6,3). Nowoczesna – 2,1 proc. Gdy przeliczymy wynik na mandaty, to PiS ma ich 229, PO 160, PSL 26, Kukiz 20, a SLD 24. Przeliczenia dokonał dr Tomasz Jurkiewicz z Uniwersytetu Gdańskiego.

Aktualnie jednak na scenie politycznej zaistniał nowy byt – Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie byłego prezydenta Słupska było nawet jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem mocno atakowane przez Platformę, chociaż niektórzy politycy tej partii podkreślali, że liczą na Biedronia jako na potencjalnego sojusznika.

Jak się okazuje, wejście Wiosny zmienia obraz sytuacji w opozycji. PiS może liczyć bowiem na 37,1 proc., czyli praktycznie tyle samo co w ostatnich miesiącach. PO w tej sytuacji ma jednak tylko 21,8 procent. Wiosna jest trzecią siłą w Sejmie z wynikiem 16,2 proc. Do Sejmu wchodzi jeszcze SLD z wynikiem 5,2 proc. Pod progiem są PSL, które może liczyć na 4,8 proc., i Kukiz'15 – 4,7. Nowoczesna ma w tej sytuacji 0,6 proc.

Jak wynika z szacunków IBRiS, Wiosna zabiera 5 pkt proc. Platformie, poza tym 2,1 pkt proc. PSL-owi. Po przeliczeniu na mandaty PiS może liczyć na 226, PO na 121, Wiosna na 85, a SLD na 10.

Rzeczpospolita/pkur


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak