X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kazimierz Kik: Donald myśli wyłącznie kategoriami brukselskimi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 08:35
- Donald Tusk szuka miejsca w piekle dla tych wszystkich, którzy bardziej kierują się interesem narodowym, interesem danego państwa, w tym wypadku tych Brytyjczyków, którzy uznali, że Wielka Brytania poszybuje wyżej poza Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik, wykładowca Uniwersytetu J. Kochanowskiego w Kielcach.
Audio
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Shutterstock

Unia Europejska  - Zastanawiałem się, jak wygląda specjalne miejsce w piekle dla tych, którzy promowali Brexit bez nawet szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Szef Rady Europejskiej na konferencji po spotkaniu tłumaczył, że biorąc od uwagę impas w rozmowach ws. Brexitu należy przygotować się na scenariusz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez umowy. "Poczucie odpowiedzialności mówi nam, że należy przygotować się do możliwego fiaska" - wskazał dodając, że rozmawiał z premierem Irlandii o niezbędnych krokach, jakie należy przedsięwziąć, aby przegotować się na taki obrót spraw.

Prof. Kazimierz Kik przyznał, że wypowiedź przewodniczącego Parlamentu Europejskiego był przemyślana. - Donald Tusk wypowiedział się jako brukselski biurokrata, a nie polityk myślący kategoriami w jakikolwiek sposób narodowymi. Myśli tylko i wyłącznie kategoriami brukselskimi. To nie była spontaniczna wypowiedź, Tusk to polityk wyrafinowany i inteligentny, doskonale zdający sobie sprawę w co uderza. Jego stanowisko jest wyniesione z gabinetów brukselskich – podkreślił gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 11.02.019

Godzina emisji: 07:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Agnieszka Bryc: sami Brytyjczycy nie są chyba w stanie powiedzieć, co będzie dalej z brexitem

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 13:48
– Można jedynie powiedzieć, że przybliża się i staje się coraz bardziej realny najmniej korzystny scenariusz, czyli tzw. twardy brexit – oceniła dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. – Brytyjska klasa polityczna sama nie wie, czego chce – dodał Michał Potocki z "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Robert Grzeszczak: trwa walka o przejęcie kontroli nad brexitem

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:55
- Może się okazać niebawem, że odpowiedzialność za nieudany brexit spadanie na premier May, natomiast jego odwołanie lub sukces będą zasługą Parlamentu, który stara się przejąć teraz pierwsze skrzypce – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Robert Grzeszczak, Wydział Prawa i Administracji UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń o brexicie: Donald Tusk nie zrobił wiele, by do niego nie doszło

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:54
– Ci wszyscy, którzy uczestniczyli w debacie przed referendum w Wielkiej Brytanii, powinni uderzyć się w pierś i zapytać, czy nie przyczynili się do tego, że społeczeństwo brytyjskie podjęło taką, a nie inną decyzję. Pierwszy powinien zrobić to Donald Tusk – powiedział Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń