more_horiz
Wiadomości

Lech Wałęsa o Janie Olszewskim: o zmarłym nie należy pisać źle

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 10:03
"Gdybym posłuchał zaleceń rządu Jana Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej" - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Lech Wałęsa.
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa Foto: PAP/Adam Warżawa

Lech Wałęsa krytycznie odniósł się do rządu zmarłego niedawno Jana Olszewskiego, premiera w latach 1991-1992. Wypowiedź Lecha Wałęsy pojawiła się na jego profilach na Twitterze i Facebooku.

"O zmarłym nie należy pisać źle i każdemu należy się szacunek. Dla prawdy historycznej jednak ważna jest uczciwa ocena działań ś.p. Premiera RP, Jana Olszewskiego" - napisał Wałęsa. 

"Gdybym posłuchał zaleceń rządu sp J.Olszewskiego to wojska sowieckie byłyby w Polsce do końca świata i jeden dzień dłużej. Do dzisiaj sprawy by nie załatwiono, tak jak nie załatwiono sprawy wraku z Smoleńska. Poszukajcie depeszy, jaką do mnie wtedy wysłano" - dodał były prezydent.

Jan Olszewski odszedł w wieku 89 lat. Na razie nie jest znana data pogrzebu byłego premiera. W najbliższych dniach mamy też poznać decyzję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą ogłoszenia żałoby narodowej. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki dla "GPC": Jan Olszewski reprezentował Polskę solidarną

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 06:42
Premier Jan Olszewski uosabiał nasze ideały, na pewno moje ideały. Premier niezłomny. Wzór patriotyzmu, wzór oddania ojczyźnie – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie".
rozwiń zwiń